'Küçük Moskova'da oteller yüzde yüz doldu

'Küçük Moskova'da oteller yüzde yüz doldu
16 Temmuz 2021, 14:02
Rusların gözde turizm bölgesine Kurban bayramında yerli turistlerde yoğun ilgi gösterince oteller tamamen doldu.

Antalya Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bayramda Türkiye'nin en fazla turist ağırlayan yerlerinden olan Kemer'e gelecek olan yerli ve yabancı misafirlerin ilçede pandemi tedbirlerinin alındığını ve kendilerini güvende hissedebileceklerini bilmelerini istedi. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmek gerektiğine dikkat çeken Topaloğlu, Kemer bölgesinde doluluk oranlarının yüzde yüzlere ulaştığını dile getirdi.

"Otellerde doluluk oranları yüzde yüzlere ulaştı"

Topaloğlu, Kemer olarak hareketli bir turizm dönemi yaşadıklarına vurgu yaparak, "Bayramla birlikte bölgemizde bulunan otellerde doluluk oranları yüzde yüzlere ulaştı. Her şeye rağmen pandemiden kurtulmuş değiliz. Her zaman söylediğim gibi maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Çünkü tekrar vaka sayıları artarsa bunun geri dönüşü olmaz. O zaman hepimiz kaybederiz. Lütfen kurallara uyalım" dedi.

"En fazla Rusları ağırlıyoruz"

Türkiye'nin turizm lokomotifleri arasında yer alan Kemer'de genellikle Rus misafirleri ağırladıklarını anlatan Başkan Topaloğlu, "Kemer, genellikle Rus misafirlerimizi ağırladığımız bir bölge. Rusya kapılarını açıncaya kadar Ukrayna, Belarus, Baltık ülkelerinden gelen misafirlerimiz ile sezona başladık. Şu anda inanılmaz bir Rus misafir yoğunluğu var. Bayramında etkisi ile birlikte şu anda bölgemizde yüzde yüz doluluğa ulaştık. Ama bu arada pandemi olduğunu da unuttuk. Bu şekilde turizm yapacaksak maske, mesafe ve temizliğimize dikkat ederek devam etmeliyiz. Bir daha kapanma olursa, geri dönüşü olmaz bu işin. Çok dikkat etmeliyiz" diye konuştu.

"Turizm sezonunda Kemer'de en az 3 milyon turisti ağırlarız"

Başkan Topaloğlu, Kemer'e çok fazla Rus misafirin gelmesinden dolayı "Küçük Moskova" denildiğine dikkat çekerek, "Pandemiden dolayı önümüzdeki günlerde bir kısıtlama olmazsa, ülkeler arası seyahat yasakları olmaz ise Temmuz ayı ve sonrasında dolu dolu bir turizm sezonu geçireceğimizi düşünüyorum. Ama her şey bizim elimizde ve kurallara uymaya bağlı. Böyle devam ederse sezonda en az 3 milyon turisti Kemer'de ağırlarız" dedi.

Yorumlar
Sanane
17 Temmuz 2021, Cumartesi 03:15
Böyle giderse yakında yine heryer kapanır. İlgililer hiç denetleme yapmıyor. Kimsede maske yok aşıyı vurunca herkes gemi azıya aldı. Hasta olanlar işinden olmamak için kendini gizliyor herhalde çünkü hasta sayısı yine artıyor. Antalya nın bu gidişle bayram sonu durumu hiç iyi görünmüyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha