Küba bu yıl Rus turist sayısında rekor kıracak

Küba bu yıl Rus turist sayısında rekor kıracak
14 Haziran 2024, 10:03
Küba Turizm Bakan Yardımcısı Maria del Carmen Orellana Alvarado Küba'nın Rus turist akışını artırma planlarından bahsetti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği(ATOR) basın servisi Uluslararası Turizm Forumu'nda Küba Turizm Birinci Bakan Yardımcısı Maria del Carmen Orellana Alvarado'yla röportaj yaptı. Alvarado 2023'te Küba'nın 185 binle rekor sayıda Rus turist ağırladığını bu yıl 14 Haziran itibariyle adayaşimdiden 106 bin Rus turist geldiğini ifade etti. Alvardo'ya göre Rus turist sayısındaki büyüme, ulaşımdan Mir kartlarına kadar bir dizi faktörden kaynaklanıyor: Alvardo şöyle konuştu: " Küba'ya ulaşım hacmini artırmak için sistematik olarak çalışıyoruz. Artık Rusya'dan gelen turistler Havana, Varadero ve Cayo Coco beldesine direkt uçuşlar gerçekleştiriyor. Varış havalimanına bağlı olarak uçuşlar Nordwind Havayolları, Rossiya ve Conviasa tarafından gerçekleştiriliyor. Ekim ayından itibaren Havana Rusya'nın programına geri dönecek. Sonbaharda Havana'ya seferlerin artırılması için görüşmeler yapıyoruz. Turistler Türk Hava Yolları'nın aktarmalı seferleriyle de Küba'ya gidebiliyor" dedi.

Rus turistler Küba'da tatil yaparken Mir kartlarıyla alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Şu anda adada Rus ödeme sistemi kartıyla ödeme yapabileceğiniz 20 bin satış noktası var.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha