Kruvaziyer bereketi devam ediyor

Kruvaziyer bereketi devam ediyor
25 Ekim 2023, 17:02
Türkiye'nin önemli limanlarına kruvaziyer gemilerin ziyareti sürüyor.

Aydın'ın Kuşadası ilçesine 3 dev gemiyle 6 bin 500 turist geldi. Sabah saatlerinde Ege Port Limanı'na Bahama bayraklı "Norwegian Viva" ve "Seven Seas Navigatör" ile Malta bayraklı "Celebrity Apex" isimli kruvaziyerler yanaştı.

Gemilerden inen 6 bin 500 turistten bir kısmı İzmir'in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti ile Meryem Ana Evi turuna katıldı, tura katılmayanlar ise kent merkezinde alışveriş yaptı.

Astoria Grande 27. kez Amasra Limanı'nda

Rusya'nın Soçi kentinden yola çıkan Astoria Grande gemisi, 27. kez Amasra Limanı'na yanaştı. Gemide bulunan Rus turistler, Bartın'ın Amasra ve Karabük'ün Safranbolu ilçelerinde tarihi ve turistik geziler yaptı.

Rusya'nın Soçi kentinden yola çıkan ve Ordu'nun ardından Bartın'ın Amasra ilçesine yola çıkan Astoria Grande gemisi, 765 yolcu ve 422 kişilik mürettebatıyla Amasra Limanı'na yanaştı. Rus turistleri taşıyan gemi, 27. kez limana yanaştı. Öğlen saatlerinde ilçeye demirleyen gemiden inen Rus turistler, Bartın'ın Amasra ve Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaptığı tarihi, kültürel ve turistik gezi gerçekleştirdi.

Akşam saatlerinde biten turların ardından turistlerin geri döndüğü gemi, dönüş hazırlıklarına başladı. Hazırlıklarının tamamlanmasının ardından geminin İstanbul'a doğru yol alacağı öğrenildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha