Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman kalkacak?

Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman kalkacak?
11 Ocak 2021, 22:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte kısıtlamaların kademeli olarak azaltılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı son dakika açıklamasında koronavirüs kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılacağını belirtti. Aşıyla ilgili gelişmelere de değinen Erdoğan, perşembe veya cuma günü aşılamanın başlayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Aldığımız tedbirler sayesinde salgının artış hızını gözle görülür bir şekilde azalttık. Azalan vaka sayısına paralel şekilde sağlık sistemimiz üzerindeki yükü de önemli ölçüde azaldı. Kazanımları korumak ve daha ileriye taşımak için 83 milyon hep birlikte gayret göstermemiz gerekiyor.

Tüm dünya ile birlikte bu soruna kalıcı bir çare bulana kadar hayatımızı kendimize salgından koruyacak tedbirlerle sürdürmeye mecburuz bu tedbirlerin en başında tamam diye ifade ettiğimiz temizlik maske mesafe geliyor. Vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha