Koronavirüs etkisi: Butik oteller %35'in üzerinde zam yaptı!

Koronavirüs etkisi: Butik oteller %35'in üzerinde zam yaptı!
21 Haziran 2020, 21:40
Koronavirüsün etkisiyle ilginin arttığı butik otellerin yüzde 35 ve üzerinde zamlar yaptığı ifade edildi.

Koronavirüs sürecinde alternatif tatil arayışları da hız kazandı. Tekne ve yat kiralayanların sayısı artarken, daha küçük kapasiteli, daha az odası olan ve butik olarak adlandırılan otellere de ilgi arttı. Hatta 3-4 aile birleşerek 7-8 odalı butik otelleri belli bir süreliğine kapatanlar bile oldu. Virüs nedeniyle daha izole tatil yapabileceklerini düşünen tüketicilerin bu artan ilgisi fiyat artışını da beraberinde getirdi.

Hürriyet'ten Burak Coşan'ın tur operatörlerinden edindiği bilgiye göre, bazı butik oteller, fiyatlarına yüzde 35’e yakın zam yaptı. Bu süreçte tüm otellerin aynı yolu izlemediğini söyleyen bir tur operatörünün yöneticisi, “Bodrum, Marmaris ve Alaçatı’da faaliyet gösteren bazı butik oteller, artan ilgiyi fırsata çevirdi. Yüzde 25-35 arası zam yaptılar.

Çok fazla kalabalıklar arasına girmek istemiyorlar. Bu yüzden daha küçük, daha az kişinin olduğu otellere olan ilgi arttı. Burada da insanlar çok seçici davranıyor. Güvendikleri, markasına inandıkları butik otelleri tercih ediyorlar. Böyle olunca da ilginin arttığı oteller fiyat artışına gitti. Tüm butik oteller zam yaptı dersek doğru olmaz. Bazı butik otellerde geçen yıla göre yapılan zam oranı yüzde 30-35’i bile aştı. Özellikle İstanbul’a yakın yerlerdeki tatil beldelerine de ilgi fazla. Örneğin Şile’de bazı otellerde de ciddi fiyat artışları yaşandı.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha