Korhan Alşan: Kasım'da sürpriz yaşanabilir

Korhan Alşan: Kasım'da sürpriz yaşanabilir
18 Ağustos 2021, 10:08
Nırvana Hotels Ceo'su Korhan Alşan turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Nırvana Hotels Ceo'su Korhan Alşan, Sabah Gazetesi'nden Betül Alakent'e değerlendirmelerde bulundu.

Eylül ayı doluluğumuz yüzde 90

Eylülde okulların açılmasıyla birlikte yerli turistin payının yüzde 10'lara gerileyeceğini belirten Alşan, "Bu dönemde Almanya, Rusya, Ukrayna ve Polonya'dan gelen talep oldukça iyi. Antalya özelinde otellerin dolulukları ortalama yüzde 80'lerde olacak. Bizim eylül ayı doluluğumuz ise yüzde 90. Talep bir miktar gerilese de ekimde de yüzde 80 dolu olacağımızı öngörüyoruz" dedi.

Kasımda sürpriz yaşayabiliriz

Kasım sonuna Sezonun kasım sonuna kadar uzayabileceğini öngördüklerini aktaran Alşan, "Biz kasımda bir sürpriz yaşanabileceğini ve hatta talebin beklediğimizden de iyi gidebileceğini düşünüyoruz.

Çünkü ülkelerin aşılanma oranları her geçen gün artıyor. Havalar da kasımda sıcak gidecek gibi görünüyor. Hem aşı hem de hava sıcaklığına bağlı güzel bir kasım ayı geçirebiliriz" diye konuştu.

Pamukkale otelleri yüzde 80 dolulukla geçirdi

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen de Pamukkale'nin temmuz ve ağustos aylarını yüzde 80 doluluklarla geçirdiğini belirterek, "Pamukkale ören yeri ilk 6 ayda 224 bin ziyaretçi ağırlarken sadece temmuzda 258 bin ziyaretçi aldı.

Özellikle gurbetçilerin yoğun bir ilgisi oldu" dedi. Eylülde talebin bir miktar düşeceğini anlatan Şen, "Bu dönemde Güney Amerikalı turist ilgisi var. Alman, Rus ve Ukraynalı da ağırlayacağız. Eylül-ekimde otel doluluklarımız yüzde 60'larda seyredecek" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha