Konsolosluk'tan 'kaza' açıklaması!

Konsolosluk'tan 'kaza' açıklaması!
01 Kasım 2021, 14:25
Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu, Serik'te meydana gelen ve 9 Rus turistin yaralandığı kazayla ilgili açıklama yaptı.

Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu, Serik ilçesinde havalimanına transfer yapan midibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 9 Rus turistin yaralandığını bildirdi.

Sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetmiş

Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu’nun olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Pazar günü (Antalya’nın) Serik ilçesinde 12 Rus turistin yer aldığı bir grubu havalimanına götüren otobüsün karıştığı trafik kazası meydana geldi. Trafik polisinin verdiği ön bilgilere göre otobüs sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti, orta refüjü aştı ve karşı şeride fırlayarak takla attı. Kaza sonucu 9 Rusya vatandaşı yaralandı” ifadelerine yer verildi.

2'si çocuk 3 Rus turistin durumu iyiye gidiyor, sürücü gözaltında

Çeşitli derecede yaralanan turistlerin ilk yardım için en yakın sağlık kuruluşlarına kaldırıldığına dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi:

“Reşit yaşta olmayan 2 çocuk dahil olmak üzere üç Rusya vatandaşının durumu orta yaralı olarak değerlendiriliyor. Bu kişiler doktor gözetimi altında kalmaya devam ediyor. Başkonsolosluk çalışanı, durum değerlendirmesi yapmak ve yaralıların durumunu netleştirmek için olay yerine ve sağlık kuruluşlarına gitti. Araç sürücüsü, kaza ile ilgili ayrıntılar açıklığa kavuşturulana kadar emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.”

Başkonsolosluk, yetkililerle temas halinde

Açıklamaya göre Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu emniyet müdürlüğü, sağlık kurumlarının, tur operatörünün ve sigorta şirketinin temsilcileri ile iletişim halinde kalmaya devam ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha