Konaklama sektörü dijital kanalları nasıl kullanmalı?

Konaklama sektörü dijital kanalları nasıl kullanmalı?
17 Kasım 2017, 15:06
Uzakrota Travel Summit 2017’nin öğleden sonraki ikinci oturumunda dijital kanalların konaklama sektörüne yönelik etkileri, sektöre sunduğu avantajlar ve sağladığı katkılar ele alındı. Oturumda, çoğu sektörde olduğu gibi konaklama alanında da dijital kanalların artık büyük öneme sahip olduğu vurgulandı.

Uzakrota Travel Summit 2017 kapsamında gerçekleşen, “Konaklama Sektöründe Dijitalleşme ve Kullanıcı Deneyimi” başlıklı oturumda Wyndham Hotels Satış Müdürü Deniz Dikkaya ve neredekal.com Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat, dijital teknolojilerin konaklama sektörüne sağladığı katkılar ve bu alanda kullanıcı deneyiminin önemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Konaklama Sektöründe Dijitalleşme ve Kullanıcı Deneyimi” oturumunun moderatörlüğünü POYD İstanbul BYK Başkanı ve Tryp by Wyndham İstanbul Airport / Hawthorn Suites by Wyndham projelerinin genel müdürü Muhammet Cüntay yaptı.

Deniz Dikkaya: Dijital kanallar müşteri sadakati için büyük öneme sahip

Otellerde dijitalleşmenin öncü otellerin takip edilmesiyle başladığını söyleyen Wyndham Hotels Satış ve Pazarlama Müdürü Deniz Dikkaya; sektörün belirli aşamaları kat ettiğini söyledi.

Deniz Dikkaya, misafiri otele getirdikten sonra konaklama sürecinde dijital kanallardan nasıl yararlanılacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Dikkaya, dijital kanalların konaklama sonrasında da müşteri sadakati için kullanıldığını ve önemli bir etkiye sahip olduğuna dikkat çekti.

Online satışların yüzde 40’lar seviyesini aştığını söyleyen Dikkaya; ağırlığın yabancı misafirde olduğunu belirtti.

İnsanların sosyal medyadaki ayak izlerini takip ederek; pazarlama stratejileri kurulması gerektiğini söyleyen Dikkaya; artık otellerin pazarlama departmanlarının sosyal medyayı ve interneti çok iyi kullanmaya başladığını ifade etti.

Otellerin sosyal medya hesaplarının müşteri tarafından daha fazla takip edilmeye başladığına değinen Dikkaya; otel web sitelerinin güncellenmesi ve yaşayan sitelere dönüştürülmesi gerektiğini savundu.

Çağdaş Polat: Konu aynı fakat dokunuşlar farklı

Alıcı ve satıcının 1000 yıl önce de iletişim içerisinde olduğunu söyleyen neredekal.com Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat; konu aynı fakat dokunuşlar farklı dedi.

Alıcı ve satıcının ihtiyacını doğru tanımlamasının esas olduğuna dikkat çeken Polat, misafirlerin deneyimlerinin tasarlanması gerektiğini söyledi.

Müşterinin büyük bir kısmının mobilde olduğuna değinen Polat; bu alandaki kullanıcı deneyimlerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Polat, bu trendi yakalayamayan otel ve kurumların bu alanda etkin olamayacağını sözlerine ekledi.

Neredekal.com Pazarlama Müdürü Polat son olarak; kullanıcıların otelleri incelerken otelle ilgili yorumları önemsediğini ve karar verme sürecinde yorumların önemli bir kriter olduğuna dikkat çekti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha