HIKVISION

Komşu'nun 'Bodrum'undan Türk yatırımcılara davet

Komşu'nun 'Bodrum'undan Türk yatırımcılara davet
08 Ekim 2019, 10:03
Yunanistan’ın en gözde turizm beldelerinden biri olan ve Bodrum'a benzerliğiyle dikkat çeken Halkidiki son yıllarda Türkiye'den de yoğun turist ağırlıyor.

Halkidiki Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Yannis Laspas, son yıllarda Türk vatandaşlarının ilgisinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Türk turizminin hızla geliştiğinin altını çizen Laspas, Türk yatırımcıları bölgelerinde görmekten mutluluk duyacaklarını söyledi. Bir saat mesafedeki Selanik Havalimanı’nın kapasitesinin yeni pist ve yolcu salonuyla iki katına çıkarıldığını belirten Laspas, bu adımın daha çok turistin havayoluyla Selanik ve Halkidiki’ye gelmesini sağlayacağının altını çizdi.

Geniş fırsatlar var

Laspas, "Alman Frauport tarafından işletilen Selanik Havalimanı, önümüzdeki yıl tam kapasiteyle hizmet verecek. Böylece bölgedeki turizm trafiği de üst noktalara taşınacak. İşbirliğine açığız. Bölgemiz büyük potansiyele sahip. Türkiye hizmet sahasındaki deneyimini bizimle paylaşabilir" dedi. Halkidiki bölgesinin en çok turist ağırlayan lokasyonu olan Kassandra'ya Türklerin akın ettiğine dikkat çeken Laspas, bunun her iki tarafın yatırımcıları için geniş fırsatlar taşıdığını vurguladı.

Kassandra Belediyesi Turizm ve Tanıtım Komisyonu Başkanı Maria Papadimitriou da, Türk turistlerin ilgisinden memnun olduklarını ve bunun önümüzdeki yıllarda da devam etmesini beklediklerini söyledi. Papadimitriou, Türkiye’den hem turist, hem de yatırımcı beklediklerini dile getirdi

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha