Rota

KKTC uçak seferleri ne zaman başlayacak?

KKTC uçak seferleri ne zaman başlayacak?
12 Eylül 2020, 12:11
KKTC Bakanlar Kurulu'nun Covid-19 tedbirleri çerçevesinde durdurduğu uçak seferlerinin yeniden başlayacağı tarih belli oldu.

KKTC Bakanlar Kurulu, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde durdurduğu uçak seferlerini 16 Eylül Çarşamba günü yeniden başlatma kararı aldı.

Bakanlar Kurulu, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde durdurduğu uçak seferlerini 16 Eylül Çarşamba günü yeniden başlatma kararı aldı.

Dün 5 saate yakın bir toplantı yapan Bakanlar Kurulu, birçok konu üzerinde çalışma yaptı ama tek karar aldı.

Buna göre 9 Eylül'de Covid-19 tedbirleri çerçevesinde durulan uçuşlar, önümüzdeki çarşamba günü yeniden başlayacak. Uçuşlar bir uçak Türk Hava Yolları’ndan (THY) ve bir uçak da Pegasus Hava Yolları’ndan olmak üzere iki sefer şeklinde olacak. Uçuşlar, karantina otellerindeki kişilerin azalması çerçevesinde başlayacak.

Bakanlar Kurulu, “Ülkemize gelecek üniversite öğrencileri için özel seferler düzenleme ve öğrencilere uçuş katkısı yapma” planları üzerinde de çalışma yaptı. Kurul, bu konuda da henüz nihai bir karara varamadı.

Etiketler:KKTC uçak sefer
Yorumlar
Boşver
15 Eylül 2020, Salı 10:47
KKTC ye istanbul'dan gelen her yolcuya çift test yapılırken vaka sayısı nasıl arttı acaba bir açıklama yaptılar mı? Bize çift test uygulayanlar, Güneyden gelenleri kapıdan gel geç birader edaları ile alıyorlar.
Merhaba
13 Eylül 2020, Pazar 08:57
Kktc gitmeyin ben yandım siz yanayım
Gülten yıldız
12 Eylül 2020, Cumartesi 10:39
Kuzey Kıbrıs a gitmeyin ben 7 eylül de gittim her evragim tamdı. Testim pozitifti 2 gün kalıp Türkiye dönecektim bana 7gün kendi paranla gartine dediler.Ben kabul etmedim.Bir gün hapis yatarak mevcutlu Türkiye paketlediler...
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha