KKTC uçak seferleri bugün başlıyor ama...

KKTC uçak seferleri bugün başlıyor ama...
17 Haziran 2020, 11:54
Koronavirüs salgını sebebiyle KKTC'ye yönelik durdurulan uçuşlar bugün başlıyor. KKTC'ye gidecekler için zorunlu karantina ücreti de belli oldu.

Kıbrıs'a seyahat edecek yolcuların merakla beklediği tarih geldi. Türkiye ve KKTC arasında koronavirüs salgını sebebiyle aylar önce durdurulan uçak seferleri bugün başlıyor.

Pegasus Kıbrıs uçağı bugün 14.25'te havalanacak

KKTC'ye ilk seferi bugün Pegasus gerçekleştirecek. Sabiha Gökçen havalimanından 14.25'te havalanacak Pegasus uçağı 16.00'da Lefkoşa Ercan Havalimanında olacak. Aynı uçak akşam Lefkoşa'dan İstanbul'a sefer gerçekleştirecek.

THY Kıbrıs uçak seferleri 20 Haziran'da başlıyor

THY ise Kıbrıs seferlerine 20 Haziran'da başlıyor. THY Kıbrıs'a haftada 4 sefer gerçekleştirecek. THY Kıbrıs uçuşları İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Esenboğa Havalimanı, Adnan Menderes Havalimanı ve Antalya Havalimanlarından karşılıklı seferler ile başlayacak.

KKTC karantina ücreti 4 bin 400 TL

KKTC Bakanlar Kurulu 1 Temmuz'a kadar ülkeye giriş yapanların zorunlu karantinaya girmesi kararını almıştı. KKTC vatandaşları ve KKTC'de ikamet-çalışma-eğitim veya benzeri şekillerde bulunan yabancılar, ülkeye 14 gün karantinada kalma şartıyla giriş yapabilecek. KKTC vatandaşları hariç tüm yabancılar 4 bin 400 TL'lik karantina ücreti ödeyecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha