KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığında devir teslim yapıldı

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığında devir teslim yapıldı
24 Mayıs 2019, 08:11
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, görevini eski Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’ndan devraldı.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, görevini eski Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’ndan devraldı. Bakanlık’ta düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Ataoğlu, geçmiş bakanlık döneminde güzel işlere imza attığını Üstel’in başarılı olacağına inandığını söyledi ve başarı dileklerini sundu.

Tüm yaptıkları, yapmayı planladıkları ve üzerinde çalıştıkları projeleriyle ilgili bir dosyayı Üstel’e veren Ataoğlu, Üstel’e ve ekibine, yardıma, katkıya; turizmin ileriye götürülebilmesi için gerekli adımları atmaya hazır olduğunu kaydetti.

Turizm ve Çevre Bakanlığı görevini devralan Ünal Üstel de, hem kendileri hem de Ataoğlu ile ekibinin hedefinin turizmi ileriye götürmek olduğunu söyledi. Bu amaç doğrultusunda bir çok konuda iş birliği yapabileceklerini; bir birlerinin bilgi ve deneyiminden yararlanabileceklerini söyledi. Üstel, Ataoğlu’nun kendisine verdiği dosyadaki tamamlanamamış işleri ileriye götüreceğini de dile getirdi.

Üstel, dövizin yükselmesiyle bağlantılı olarak yaşanan ekonomik sıkıntıdan dolayı yükselen maliyetlerin nasıl aşağıya çekilebileceğini, bu sıkıntıları nasıl aşıp turizmin önünün açılabileceğini, turist ve yatak kapasitesini nasıl artırabileceklerini; ayrıca bilet fiyatlarının yüksekliği, çevre kirliği gibi tüm sorunları ele alıp değerlendireceklerini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha