KKTC'de yeni havayolunun uçuşlara başlayacağı tarihi açıkladı

KKTC'de yeni havayolunun uçuşlara başlayacağı tarihi açıkladı
22 Şubat 2023, 18:23
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bir süreden beri gündemde olan yerli bir havayolu şirketi kurulması ile ilgili izin çıktı.

KKTC Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, yeni havayolu ve bilet fiyatlarıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yeni havayolu Nisan'da uçuşlara başlayacak, bilet fiyatlarının ucuzlatılmasıyla ilgili THY ile konuştuk

Arıklı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Hükümet olarak bir müddetten beri bilet fiyatlarını nasıl ucuzlatabileceğimiz üzerinde kafa yoruyoruz. Turizm Bakanımız Fikri Ataoğlu ile birlikte İstanbul'da bazı temaslar yaptık. Öncelikle THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Bolat ve teknik heyeti ile bir toplantı yaptık. Bu toplantıda bizim İstanbul-Ercan uçuşlarının Atina-Larnaka fiyatlarından daha pahalı olmaması için ne gibi önlemler alınabileceğini de konuştuk. Ercan Havaalanının iç hat kapsamına alınması ve bunun için de Ercan çıkışlı biletlerde KKTC'nin dolaylı ve direk aldığı 1400 TL verginin (Yakıt vergisi, Yurt dışı çıkış vergisi vs) kaldırılması veya azaltılması yönünde bizim de atabileceğimiz adımları tartıştık. Bu toplantı sonunda THY kendi ev ödevini yaparken biz de burada kendi ev ödevimizi yapmaya başladık. Öte yandan yerli bir havayolu şirketimiz gerekli tüm izinleri aldı ve Nisan itibari ile tarifeli uçuşlara başlayacak. Oluşan bu rekabet ortamında bilet fiyatlarının ucuzlamasını bekliyoruz..."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha