KITSAB Başkanı: Bu fiyatlarla bize turist gelmez, eko turizmle de olmaz!

KITSAB Başkanı: Bu fiyatlarla bize turist gelmez, eko turizmle de olmaz!
28 Ocak 2023, 13:45
KKTC turizminin önündeki en büyük engelin yüksek uçak biletleri olduğunu ifade eden KITSAB Başkanı Orhan Tolun, “Bu fiyatlarla bize turist gelmez” dedi.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Orhan Tolun, adadaki turizme ve önündeki sorunlara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında KKTC turizminin sorunlarına değinen Orhan Tolun, alternatif turizm modelleri ile turizm hedeflerinin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını, ülkeye turist gelmesi gerektiğini ancak bu mevcut uçuş fiyatları olamayacağını söyledi.

Tolun şöyle konuştu:

“Bu fiyatlarla bize turist gelmez. Eko turizm vs. bunlar mümkün değildir. Arıklı bakan gibi değil şikayet babında vatandaş gibi konuşuyor. Sorunu o çözecek. Ben turisti Larnaka’dan getiriyorum Ercan’dan değil… Arıklı tavan fiyat budur desin, monopolü kırsın.

Havaalanın içini şimdi darmadağın, gidin görün… Havalimanı, mevcut havalimanı şantiye durumunda. Yenisi mi? 10 sene oldu. Büyük gövdeli uçaklar gelecekmiş, gelebilir. İnsanlar Antalya’ya güzel bir havalimanı olduğu için mi gidiyor? Hep topu bir yerlere atıyoruz. Ayrıca hükümette ortaklar arasında da sorun var. Bakanları arasında da sorun var. Birbirlerinin başarılı olmaması için de gayret sarf ederler…”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha