Kış rezervasyonlarındaki artış oranını açıkladı

Kış rezervasyonlarındaki artış oranını açıkladı
09 Eylül 2022, 15:10
Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler kış sezonu rezervasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Rusya-Ukrayna Savaşı, dünyadaki enerji ve gıda sektöründeki daralmaya karşın Türkiye'nin çok iyi bir turizm sezonu geçirdiğini anlattı.

Avrupa'dan kış rezervasyonlarında geçen yıla göre yüzde 20-25 artış var

Türkiye'nin Avrupa'dan gelecek turist sayısını arttırmak için girişimlerde bulunduğunu aktaran İşler, şöyle konuştu: "Şu anda kış sezonu için gelen rezervasyonlar geçen yıla göre yüzde 20-25 civarında artış gösteriyor. 'Yaşlanmamak mümkün değil ama sağlıklı yaşlanmak elimizde'... Bu sloganla yola çıkan turizmciler, SPA, wellnes tesislerimizi, sağlık merkezlerimizi, detoks, botoks ve diyet menülerini pazarlamak adına yeni bir formülasyon buldu. Bu formül de tuttu gözüküyor."

Talebin en çok İngiltere, Almanya, Hollanda ve Orta Avrupa ülkelerinden geldiğini ifade eden İşler, tatil planlarının genellikle iki haftalık olduğunu, rezervasyon çeken otellerin ise sağlık turizmi ve hastane altyapısı dolayısıyla İstanbul, İzmir ve Antalya'da kümelendiğini belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha