Kış rezervasyonlarında son yılların en hareketli dönemi!

Kış rezervasyonlarında son yılların en hareketli dönemi!
23 Kasım 2022, 09:19
Pandemi sonrası ilk yaz sezonunu tam dolulukla kapatan Türk turizmi, kış sezonunda da son 5 yılın en hareketli dönemini geçirmeye hazırlanıyor.

Pandemi kısıtlamalarının bütünüyle kalktığı ilk kış, Türkiye turizmine yaradı. Ertelenen taleplerin de etkisiyle kış sezonunda oteller erkenden dolmaya başladı. Türkiye, fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

Yurtdışından gelen turistin payının bu yıl yüzde 40’lara çıkması bekleniyor. Erken rezervasyon kampanyaları başladı. Rezervasyonlarda yüzde 200’e varan artışlar yaşanıyor.

Türkiye genelinde kış sporları temalı 29 turizm merkezi bulunuyor. Sektör temsilcileri, özellikle Rusya, İran, Polonya, Ortadoğu ve Avrupa’dan gelen talebin daha fazla olduğuna dikkat çekiyor. Özellikle Bursa, Erzurum, Erciyes, Kars, Abant ve Afyon bölgelerine ilgi arttı.

Mustafa Kemal Çubuk: Yüzde 200'e varan artışlar söz konusu!

Nasıl bir Ekonomi gazetesinden Selenay Yağcı'ya konuşan Tatilbudur.com Operasyon ve Kontrattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk, uzun zamandır 2022-2023 yılı satışlarını yaptıklarını vurgulayarak, kış turizm sezonunun da oldukça iyi gittiğini söyledi. Geçen yıldan ötelenen tatil talepleri, döviz bazında Türkiye’nin sahip olduğu fiyat avantajları, özellikle BDT pazarında Rusya başta olmak üzere Avrupa koridorunun kapalı olmasının Türkiye’ye talebi artırdığını belirten Çubuk, “Tatilbudur olarak rezervasyon bazında yüzde 200’ün üzerinde artış gerçekleştirdiğimizi gözlemliyoruz. Sezon sonunda dış pazarın payı daha da yükselecek” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha