Kıbrıs kumarhane yasağıyla imaj yenileyecek

Kıbrıs kumarhane yasağıyla imaj yenileyecek
30 Ocak 2017, 13:29
KKTC, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği tanıtımlarla çocuklu aileleri adaya çekerek imaj değiştirmeyi planlıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, başta Türkiye pazarı olmak üzere turizm için yeni bir atılım başlattı.

Ekonomisinin büyük bir bölümünü turizm gelirlerinin oluşturduğu KKTC, başta Yunanistan'a gidenler olmak üzere Türk ailelerine yöneldi. Kuzey Kıbrıs’ta ayrıca bundan sonra kumar alanında faaliyet gösteren firmalara ruhsat verilmeyeceği, aile turizminin de devlet tarafından destekleneceğini bildirildi.

Yeni tanıtım atağı: Kış turizmi de geliştirilecek

Dünya Gazetesi’nden Emre Eser’e değerlendirmelerde bulunan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs’ın son yıllarda turizm alanında yeni bir atağa kalktığını ve ihtiyacı olan yeni imaja kısa sürede kavuşacağını ifade etti. Dünya genelinde yapılan tanıtımlar kapsamında Türkiye nüfusunun yüzde 70’ini oluşturan 10 ilde pazarlama faaliyetlerinin yoğunlaştırılacağını aktaran Ataoğlu sadece yaz dönemi gelen tatilciler için değil kış aylarında da konferans turizmi için Türk şirketlerin ilk tercihi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Gelen turist başına destek vereceğiz

KKTC Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi'nden Latif İnce önümüzdeki sezondan itibaren acentelerin Kıbrıs’a getireceği turist başına pazarlama desteği alacağını söyledi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha