Rota

Kıbrıs'a 80 milyon dolarlık yeni Concorde oteli geliyor

Kıbrıs'a 80 milyon dolarlık yeni Concorde oteli geliyor
28 Ocak 2020, 13:35
Zafer İnşaat Yatırım Holding bünyesinde hizmet veren Concorde Hotels&Resorts, Kıbrıs'taki ikinci otel yatırımına start verdi.

Zafer İnşaat Yatırım Holding bünyesinde hizmet veren Concorde Hotels&Resorts, Kıbrıs'taki ikinci yatırımını Lefkoşa'ya yaptı.

Kıbrıs'ta basın mensupları ile bir araya gelen Zafer İnşaat Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necati Yağcı, Türkiye'deki yatırımlarının yanı sıra uluslararası yatırımlara devam ettiklerini belirterek, yeni yatırımları Concorde Tower Lefkoşa'nın yaklaşık 80 milyon dolar olduğunu, bununla birlikte Kıbrıs'taki toplam yatırımlarının 250 milyon dolara ulaşacağını aktardı.

Yeni otelin 2020 yaz sezonunda misafirlerini ağırlamaya başlayacağını bildiren Yağcı, şirketin faaliyetlerine ilişkin şunları söyledi:

"Uluslararası faaliyetlerimizden elde ettiğimiz geliri turizm alanında yaptığımız yatırımlarla Türkiye ve Kıbrıs'ta değerlendiriyoruz. Lefkoşa'da şehir otelciliği henüz istenen seviyede değil. Etkinlik yapılacak, konferans düzenlenecek, basın toplantısı yapılacak otel yok. Türkiye'den gelen bürokrasinin burada toplanıp, etkinlik yapabileceği bir kongre alanı yok. Bu eksik alanı tamamlamak adına böyle bir yatırım yaptık. Antalya'da 2005'ten bu yana turizme hizmet veriyoruz. Bodrum'da kısmi olarak tamamlanmış bir yatırımımız var, buradaki otelimizi de 2021 ya da 2022 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz."

'Her şey dahil' üzerine olmayacak

Toplantıda verilen bilgilere göre, lüks ve butik hizmet anlayışıyla hizmet verecek Concorde Tower Lefkoşa'nın 2020 yılı haziran ayında açılması planlanıyor. 30 bin metrekare kapalı alanda 125 oda ve 250 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan Concorde Tower Lefkoşa'nın ana omurgası "Her şey dahil" sistemi üzerine olmayacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha