Kervansaray Uludağ Oteli'ni kim kiraladı?

Kervansaray Uludağ Oteli'ni kim kiraladı?
26 Eylül 2020, 14:01
Geçtiğimiz aylarda Antalya'da 2, Bursa'da 1 ve Marmaris'te 1 olmak üzere toplam 4 otelini kiraya veren Kervansaray Yatırım Holding bir otelini daha kiraya verdi.

Son 1 yıl içinde Antalya Kundu ve Lara'daki otelleriyle Kervansaray Marmaris Otel ve Bursa City otellerini kiraya veren Kervansaray Yatırım Holding bir otelini daha kiraya verdi.

Kervansaray Uludağ Otel kiralandı

Holding Bursa Uludağ Kayak Merkezi'ndeki Kervansaray Uludağ Otelini kiraya verdi. Holding'den konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Extension, yıllık 3.5 milyon lira kira ödeyecek

Şirket Yönetim Kurulumuzun 25.09.2020 Tarihli Kararı çerçevesinde Kirazlı Mahallesi Uludağ Oteller Bölgesi (1. Gelişim) Küme Evler Kervansaray Otel N 17 adresinde mülkim kullanım hakkı Şirketimize ait olan 10.100 m2 alan üzerine kurulu 163 oda ve 510 yatak kapasitesine sahip Kervansaray Uludağ Oteli ve otele ait olan telesiyej tesisi ile mekanik tesis 25.09.2020 Tarihinde Şirketimiz ile Extension Sağlık Hizmetleri Turizm ve Dış Ticaret Ltd. Şti. arasında imzalanan kira sözleşmesi uyarınca Extension Sağlık Hizmetleri Turizm ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 10 yıl süre ile kiraya verilmiştir. 25.09.2020 Tarihli Kira sözleşmesinde 25.09.2020 -25.09.2021 tarihlerini kapsayan ilk kira dönemi için kira ücreti 3.500.000 TL belirlenirken, müteakip kira dönemlerinde kira bedelinin yıllık %5 oranında arttırılacağı hususunda mutabık kalınmıştır. Şirket Yönetim Kurulumuz, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği (II-23.3) gereğince kiralama işlemini değerlendirilmeye tabi tutarak, yapılan kiralama işleminin söz konusu tebliğin ilgili hükümleri uyarınca önemli nitelikte bir işlem olmadığına ve bu nedenle AYRILMA HAKKI DOĞMADIĞINA, karar vermiştir."

Bakanlığa açtığı tahsis davasını kazanmıştı

Kervansaray Yatırım Holding'le Tarım ve Orman Bakanlığı arasında süren tahsis davası geçtiğimiz yıllarda sonuçlanmıştı. Şirketin aktifinde kayıtlı bulunmaktayken Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tahsisi iptal edilen Kervansaray Uludağ Oteli'yle ilgili Bakanlığa karşı yürütülen hukuki mücadeleyi kazanan Holding tahsisin yeniden ihyası için Tarım ve Orman Bakanlığı ile birtakım yazılı ve sözlü görüşmeler gerçekleştirmişti. Bu görüşmeler sonunda Kervansaray Uludağ Oteli'nin tahsisi, 63 yıl boyunca geçerli olmak üzere ihya edilmiş, nihayetinde Kervansaray Uludağ Oteli 25.12.2018 tarihinde faaliyete açılmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha