TTYD

Kervansaray Holding'den 'dava' açıklaması

Kervansaray Holding'den 'dava' açıklaması
23 Temmuz 2019, 10:02
Geçtiğimiz Mayıs ayında tutuklanan 7 otele sahip Kervansaray Yatırım Holding’in eski patronu Selim Sayılgan hakkında bir dava daha açıldı.

Kervansaray Yatırım Holding’in eski patronu Selim Sayılgan geçtiğimiz Mayıs ayında manipülasyon suçundan yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılmış ve tutuklanmıştı. Selim Sayılgan hakkında bir dava daha açıldı. Kervansaray Yatırım Holding'in yaptığı suç duyurusu üzerine Selim Sayılgan, Ertan Sayılgan, Murat Uluırmak, Zuhal Tılhaslı ve Ahmet Serbest hakkında İstanbul 15.Ağır Ceza Mahkemesinde 'Özel Belgede sahtecilik ve nitelikli Dolandırıcılık' suçlarından ceza davası açıldı.

Konuyla ilgili Kervansaray Yatırım Holding'den Kamuyu Aydınlatma Platformuna(KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'İmza taklidiyle sahte yönetim kurulu kararı alınmaya çalışıldı'

"Ertan Sayılgan, Selim Sayılgan, Murat Uluırmak ile Zuhal Tılhaslı tarafından, Şirketimiz yönetim kurulu başkanı Zeynep Tümer ile yönetim kurulu üyesi Miray Ercan'ın imzası taklit edilerek, Şirketin imza yetkilerinin değiştirilebilmesini sağlamak adına usulsüz ve sahte yönetim kurulu kararı alınmış, bu kararın Noter' de usulsüz şekilde suret tasdiği yaptırılarak akabinde Ticaret Sicil Müdürlüğü'nde tescil ettirilmeye çalışılmıştır. Ancak bu durum Şirketimiz tarafından öğrenilince hemen Ticaret Sicil Müdürlüğü'ne itiraz edilerek sahte imzalı sahte yönetim kurulu kararının tescil ve ilanı engellenmiş ve bu sahte iş ve işlemi yaparak menfaat temin etmeye çalışan Ertan Sayılgan, Selim Sayılgan, Murat Uluırmak ile Zuhal Tılhaslı hakkında Şirketimiz, Şirketimiz Yönetim Kurulu başkanı Zeynep Tümer ve Yönetim Kurulu Üyesi Miray Ercan tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.

'Şirketin içi boşaltıldı'

Ayrıca yine Ertan Sayılgan ve Selim Sayılgan tarafından, imza yetkilisi oldukları döneme ilişkin olarak geçmişe dönük olarak Kervansaray Yatırım Holding A.Ş'yi usulsüz şekilde birlikte hareket ettikleri Ahmet Serbest ve yönetimini ellerinde bulundurdukları ilişkili taraflara borçlandırarak şirketin içini boşaltmaları nedeniyle Şirketimiz ve Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer tarafından Ertan Sayılgan, Selim Sayılgan ve Ahmet Serbest hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

'2 kez nitelikli dolandırıcılık suçu işlendi'

Savcılık yapılan soruşturma neticesinde sahte yönetim kurulu kararı oluşturma, Miray Ercan ve Zeynep Tümer'in imzalarının Murat Uluırmak tarafından atılması, alınan kararların uygulanması ve ilanı noktasında Zuhal Tılhaslı tarafından suça iştirak edilmesi, Ertan Sayılgan, Selim Sayılgan, Murat Uluırmak ve Zuhal Tılhaslı tarafından sahte özel belge hazırlamaları, bu sahte özel belgeyi kamu kurumu olan Noter'de tasdik ettirerek kullanmaları, aynı niteliğe sahip Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde ilan etmeye ve uygulamaya çalışmaları, şüphelilerin kendi yararlarına, Kervansaray Yatırım Holding ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer aleyhinde tasarrufta bulunma, sahte yönetim kurulu kararı üretip noterde tasdik ettirip bu hileli hareketle dolandırıcılık eylemine noter ve Ticaret Sicil Gazetesini de araç olarak kullanmaları nedeniyle Ertan Sayılgan, Selim Sayılgan, Murat Uluırmak ile Zuhal Tılhaslı hakkında özel belgede sahtecilik suçundan ve nitelikli dolandırıcılık suçundan cezalandırılmalarına, ayrıca Kervansaray Yatırım Holding A.Ş' yi geçmişe yönelik muvazaalı olarak borçlandırarak zarara uğratmaları dolayısıyla Ertan Sayılgan ve Selim Sayılgan'ın 2 kez aynı suçu işlemeleri yani aynı şekilde 2 ayrı seferde şirketi muvazaalı olarak borçlandırmaları ve zarara uğratmaları nedeniyle 2 kez nitelikli dolandırıcılık suçundan ve diğer şüpheli Ahmet Serbest'in de şüphelilerin gerçekleştirdiği ilk eylemde işlemlerini kolaylaştırdığından nitelikli dolandırıcılık suçundan cezalandırılmalarına yönelik iddianame tanzim edilmiştir. Söz konusu iddianame kabul edilerek İstanbul 15'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2019/ 398 E. Sayılı dosyasında Ertan Sayılgan, Selim Sayılgan, Murat Uluırmak, Zuhal Tılhaslı ve Ahmet Serbest hakkında özel belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılıktan ceza davası açılmıştır. Sayın Pay Sahiplerimizin bilgisine sunulur."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha