Kemer'de açık otellerin doluluklarında son durum!

Kemer'de açık otellerin doluluklarında son durum!
10 Kasım 2023, 10:09
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya ilçedeki otel doluluklarındaki son durumla ilgili bilgiler verdi.

KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya ilçedeki otellerin birçoğunun sezonu sonlandırıp tesisleri kapattıklarını söyledi.

Açık oteller yüzde 75 dolu, yarısı yerli turist

Sarıkaya, “Bütçe geliri anlamında hedeflere yaklaştık. Şu dönemde Kemer'deki otellerin yüzde 50'ye yakını kapandı" dedi. Kemer'deki açık otellerin yüzde 75 oranında dolu olduğunu ve yüzde 50'sinin iç pazar olduğunu kaydeden Sarıkaya, “4 kişilik aileler için çeşitli fiyat çalışmaları var. Çocukları ücretsiz düşünürken kişi başı 4-5 bin liraya bölgede tatil yapabilirler" diye konuştu.

Yorulmaz: Ara tatilde Antalya şehir merkezine yakın oteller daha çok talep görür

Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Volkan Yorulmaz da sezon sonuna yaklaşıldığı bugünlerde Kemerli turizmcilerin işinin biraz daha zor olduğunu söyledi. Antalya Havalimanı'na mesafesi nedeniyle Kemer'in sezon sonunda çok tercih edilmediğini kaydeden Yorulmaz, “Antalya kent merkezinde hareketlenme olacağını görüyorum. Şehir merkezine yakın otellerin hem Avrupa hem de iç pazar açısından dolulukları yüksek. Şehirde yapılacak aktiviteler de var. Ciddi bir turist sayısı bekliyoruz" dedi.

Yorumlar
Rafet Gülnar
11 Kasım 2023, Cumartesi 02:12
Ekim başı ve Kasım başında Kemer -Çamyuva' da iki ayrı beach hotele gittim, hoteller dolu, ama yerli turist olarak sadece iki yerli aile vardı, komşu hotellerde aynı,hotel çalışanlarından başka yerli görmedik.
Şafak Barbaros
11 Kasım 2023, Cumartesi 01:23
Küçük düşünen insanlar büyük işlere imza atamıyor Havalimanından Kemere direk Havaş seferleri yok kendi başına Seyehat etmek isteyen kişi bir Saat gibi bir sürede servis ile kemere ulaşabilme imkanı olsa doluluk oranları farklı olurdu kemeri cazibe merkezi yapacak kalite ve beceri yok idarecilerde.
MEHMET TATAR
11 Kasım 2023, Cumartesi 12:14
BENCE BELDIBIDEN TUT TEKIROVAYA KADAR Beledediyelere Kayum atanmasi lazim her yer berbat yollar sahil kenar cakil cop bakimsiz güzelim cennet bölgesi böyle olmamasi lazim yazik
Ahmet
11 Kasım 2023, Cumartesi 11:12
Kemer belediyesi guzelim yerleri unutmus heryer berbat özelikle beldibi
İdris tümtürk
11 Kasım 2023, Cumartesi 10:32
Beldibi çöp kovalari yok trusler ellerinde gezdiriyor yerliler her yere atıyor mağazalar ürünleri yola kadar çıkarıyor zabıta kontrol diye bir şey yok her taraf düzensiz
Bulent Erdogan
11 Kasım 2023, Cumartesi 10:30
Haklısınız özellikle beldibi tam bir facia nasılsın bir akilsa imar yoksa hizmette yok gibi garabet yaşıyoruz.
Oruç
10 Kasım 2023, Cuma 05:53
Göynük Kemer Cennet bir yer ama bakımsız düzensiz belediyenin daha çok çalışması lazım
Kerem
10 Kasım 2023, Cuma 10:53
Kemer doğası itibariyle çok güzel bir tatil beldesi ancak Göynük ve Beldibi bakımsız, düzensiz ve hiçbir peyzaj çalışması yok onca büyük oteller olmasına rağmen. Yöneticiler turist gelsin ve nasıl gelirse gelsin düşüncesindeler. Yerel yönetimlerin hiçbir çalışması yok özellikle yol ve kaldırımlar konusunda.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha