Kemal Şahin: Belek'teki otelimiz tamamen dolu!

Kemal Şahin: Belek'teki otelimiz tamamen dolu!
28 Mart 2024, 13:26
Megasaray Hotels markalı otellerin sahibi Şahinler Holding'in sahibi Kemal Şahin turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

26-31 Mart tarihleri arasında Megasaray Tenis Akademi kortlarında gerçekleşecek WTA 125 kategorisindeki Megasaray Hotels Open’ın basın toplantısında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şahinler Holding, Megasaray Hotels, pandemi döneminde yaptığı yatırımlarla 5 otele ulaştı. Megasaray Club Belek, Megasaray Westbeach Antalya, Megasaray Resort Side, Megasaray Mount Erciyes, Das3917. Otellerin 3500 yatak kapasitesi olup 2000 kişi istihdam ediyor.

Türk turizmi tüm zamanların rekorunu kıracak

Dış ticaret açığının kapanmasında en büyük payı olan turizm sektörü, 2024 yılı yaz sezonuna çok hızlı giriş yapıyor. Kemal Şahin’in verdiği bilgiye göre Türk turizmi tüm zamanların rekorunu kıracak. Erken rezervasyonlarda, Alman pazarında en büyük rakibi İspanya’yı geride bırakan Türkiye 1. sıraya oturdu. Yerini Rusya’ya kaptıran Almanya 1,5 milyon erken rezervasyon yaptırdı. Böylece Almanya tekrar birinci sıraya oturdu.

Belek'teki otelimizde 580'i sporcu 1400 kişi konaklıyor

Kelmal Şahin, “Dünyanın en önemli turizm fuarı ITB Berlin’de adeta Türkiye hatta Antalya rüzgârı esti. Akdeniz çanağının en popüler tatil destinasyonu Antalya, geçen sene 16 milyon misafir ağırladı. Bu sene daha da çok artacağı bekleniyor. Berlin ITB fuarında görüştüğümüz otel sahipleri, erken rezervasyonların yüzde 30’ları bulduğunu söylüyor. Bizim Antalya’daki otellerimizde ise şu anda yüzde 60’ların üstünde. Şu an bile Belek otelimizde 580’i sporcu olan 1400 kişi konaklıyor. Otelimiz tamamen dolu. Turizm bakanımız 2024 yılında 60 milyon turist hedeflediklerini söyledi. Şu an ki tabloya bakarsak ben bunun çok daha üstüne çıkacağını düşünüyorum." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha