Kayaların içinde dahi sorunsuz WİFİ

Kayaların içinde dahi sorunsuz WİFİ
16 Mayıs 2018, 14:20
TP-Link, Göreme’de kayaların içinde oluşturulan ve mağara odalarda konaklama olanağı sunan Göreme Kaya Otel’in WiFi altyapı projesini gerçekleştirdi.

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link, kurumsal projelerine hız kesmeden devam ediyor. Kurumlara yönelik güçlü, kaliteli, kolay yönetilebilen ve uygun fiyatlı ağ çözümleri ile giderek daha çok kurum tarafından tercih ediliyor. Şirket son olarak, WiFi sinyallerinin erişimi açısından zorlu bir projeyi başarıyla tamamladı. Kapadokya’nın kalbinde Nevşehir Göreme’de faaliyet gösteren ve tamamen kayaların içinde oluşturulan Göreme Kaya Otel’in WiFi projesi TP-Link ve çözüm ortağı Kare Bilgisayar tarafından gerçekleştirildi.

Kesintisiz WİFİ sağlandı

Göreme Kaya Otel, mağara odalarda konuklarını ağırlıyor ve otelin her duvarı kalın bir kayadan oluşuyor. WiFi sinyallerinin iletimi açısından kalın duvarlar, taş/kaya gibi unsurlar engel oluşturan yapılar. TP-Link bu engeli, her yere rahatlıkla monte edilebilen ve güçlü teknik özelliklere sahip EAP115 erişim noktaları (access point) ile aştı. Otelin her noktasına yerleştirilen EAP115’ler ile kesintisiz WiFi sağlandı. Kalın, taş duvarlar, kaya yapısal sorunu da bu çözümler ile aşıldı. Konuklar, mağara odalar dahil otelin her noktasında kesintisiz olarak WiFi’a bağlanabilir hale geldi.

Uygun maliyete sahip ürünler

TP-Link’in EAP serisi erişim noktaları, başta oteller olmak üzere çok sayıda farklı kişinin WiFi’a bağlandığı işletmeler için özel geliştirilen çözümler. Kolay kurulup yönetilmelerinin yanı sıra güçlü teknik ve güvenlik özellikleriyle donatılmış olan bu ürünler aynı zamanda uygun maliyete de sahip. Göreme Kaya Otel’in TP-Link’i tercih etmesinde bu unsurların tümü etkili oldu. Aynı zamanda çok şık bir tasarımı da olan EAP serisi, son derece özgün bir mimariye sahip olan Göreme Kaya Otel’in dekorasyonuna da uyum sağladı.

EAP serisi aynı zamanda kolaylıkla genişletilebiliyor. Göreme Kaya Otel de ihtiyaç artması durumunda ek erişim noktaları ile WiFi ağını kolayca genişletebilecek.

TP-Link, Türkiye’de başta oteller olmak üzere kurumlara yönelik anahtar teslimi ağ projelerini sürdürüyor. Türkiye genelinde çözüm ortakları aracılığıyla başta KOBİ’ler olmak üzere kurumlara dünya markası, kaliteli, güvenli ve uygun fiyatlı ağ çözümleri sunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha