Kaya Demirer’den ilginç çıkış: Daha yüksek ceza kesilsin, Devlete gelir olur…

07 Mart 2021, 00:13
Kurallara uymayan restoranlara ve müşterilere yüksek para cezaları kesilmesi gerektiğini savunan TURYİD Başkanı Kaya Demirer, “Devlet buradan küçük bir gelir de elde eder” dedi.

Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalında yeme-içme sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer’den sert eleştiriler ve ilginç öneriler geldi.

“İşini iyi yapanların ekmeğiyle oynuyorlar”

Temsil ettiği sektöre yönelik eleştirilerde de bulunan Demirer, “İki üç gün oldu açılalı, çok iyi olmayan görüntüler de var. Çok iyi olmayanlar, işini çok iyi yapanların ekmeğiyle oynuyor” dedi.

Müşteriye de ceza kesilsin!

İşini doğru yapmayan işletmelere çok sert yaptırımlar uygulanmasını isteyen Demirer, “Kurala uymayan işletmeye ağır ceza verilirken, kurala uymayan vatandaşa da ceza kesilirse yaptırımlar daha anlamlı olur” dedi.

Herkes herkesi şikayet etsin!

“Alo Covid Hattı” açılması önerisinde bulunan Demirer, “Herkesin herkesi şikayet edebileceği bir zemin oluşturalım” dedi.

“Cezalar yükseltilirse devlet gelir elde eder”

Cezaların caydırıcı olması için daha da yükseltilmesi gerektiğini savunan Demirer, “Hoş bir şey değil ama buradan küçük bir gelir de elde eder Devlet; vergi toplamış olur bir nevi” diye konuştu.

Yorumlar
Şahin Nehir
09 Mart 2021, Salı 01:01
Kimse kimseyi sırtında taşımaya mecbur değil , kurallara uymayanlara ağır cezalar gerekli.
Gokhan
08 Mart 2021, Pazartesi 09:51
Tirünün lideri
Sevda Yılgaz
08 Mart 2021, Pazartesi 08:24
Haklı yaklaşım , sektörün ayakta kalmadı için otokontrol modeli en makulüdür , insanlar maalesef çok duyarsız en azından yığılma caydırıcı olur işletmeler ayakta kalır , medeni koşullarda İş yapılır
Abdullah
08 Mart 2021, Pazartesi 10:29
Yapabileceğin en kötü yorumu yapmışsın, gidip kendi restaurantına baksanız yeterli, cadı avı yaptırıp toplumu birbirine düşürecek gel 7 kişinin araya kur Derneği başkanı ol yol böyle bir makam...
Vatandas
08 Mart 2021, Pazartesi 10:14
Bu nasil bir kafa ??? Cozume Bir ulke, vatandasi ve esnafi cezalandirarak gelir elde edecekse o ulke bitmistir!!!
Ahmet Koçak
07 Mart 2021, Pazar 06:33
Bu ne diyooo
Timsah
07 Mart 2021, Pazar 05:05
Yalaka ülkesi olduk vatandaşı hiç düşünen yok
Arslan Narinc
07 Mart 2021, Pazar 04:24
memleketi hapishaneye çevirin. olsun bitsin
Sait kızılarslan
07 Mart 2021, Pazar 04:03
DEVLET HALKIN SIRTINA BİNERSE, HALK NEDEN GETİRECEK. SENİN GİBİ DÜŞÜNENLER BU ÜLKEDE KAOSUN ÇIKMASINI İSTEYENLERDİR. SANA SAYIN BAŞKANDA DEMİYORUM, HALKA BU KADAR KİN BESLEYEN, HALKTAN BU KADAR NEFRET EDEN BİR ZİHNİYETE SAHİP İŞ NDANLARN BU HALKIN SAHİP OLDUĞU MAKAMLARDA 5 DAKİKA BİLE DURMAMALIKAR BENCE, ÇÜNKÜ CUMHURİYET VE BİR ÜLKE HALKIN BİR ARAYA GELİP YAŞADIĞI TOPRAKLARA VE TOPLULUKLARA DEVLET CUMHURİYET DENİR, BU HALKA BU KADAR ZULÜM EDERSEN HAKL TAN CEVABINI HEMEN ALIRSIN
Şakir bilge
07 Mart 2021, Pazar 03:18
Bence haber doğru.Bazi cafeler kurallara uygun mesafe bırakırken,bazı kafelerde insanlar diz dize oturuyor.Bu işletmeler yüzünden diğer işletmelerde haksız yere cezalandırılmış oluyor.Kurala uymayana yüksek cezalar kesilmeli.
Rıza
07 Mart 2021, Pazar 11:57
Turizm ve gastronomi sektörü kimlerin eline kaldı? Sigara bırakma hattı gibi Covid hattı kurulsunmuş, ceza devlete gelir olsunmuş. Zeki Müren de bizi görecek mi Kaya kardeş? Bir STK başkanı cezadan gelir düşünür mü? Sivil toplum ve meslek birlikleri demokratik çözümler üretir.
TAHA
07 Mart 2021, Pazar 08:52
Anladık tribüne oynuyorsun da bunun hangi işletmeciye faydası olacak acaba?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha