Kavaloğlu: Rezervasyonlar yoğun, sezon Aralık sonuna uzayabilir

Kavaloğlu: Rezervasyonlar yoğun, sezon Aralık sonuna uzayabilir
14 Eylül 2023, 13:32
AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu önümüzdeki aylar için gelen rezervasyonların sevindirici olduğunu söyledi.

Sezon Kasım sonuna değil yılbaşına kadar bile uzayabilir

Rusya, Almanya, İngiltere ve Belçika, Hollanda, Lüksemburg'u içine alan Benelüks ülkelerinden yapılan rezervasyonlar sayesinde turizm sezonunun kasım sonuna kadar uzayacağını belirtti. Sezonun yılbaşına kadar bile uzayabileceğini dile getiren Kavaloğlu, gelen rezervasyonların bununun işareti olduğunu söyledi.

Özellikle bazı ülkelerden yoğun rezervasyon olduğunu ifade eden Kavaloğlu, Akdeniz'e ilgi gösteren ülkeleri şöyle sıraladı: "Özellikle Rusya, Almanya, İngiltere ve Benelüks ülkelerinin turizm sezonunu uzattığı gözüküyor. Polonya'dan turistler bu sene kışın da gelmeye devam edecek. Polonya da bizim için yükselen bir pazar. Polonyalı kışın tercihini Antalya'dan yana yapıyor."

Yorumlar
Ayse narli
16 Eylül 2023, Cumartesi 07:42
65 yaşında adamlar kelli felli sanki otelcilik te adam kalmadi hala müdürlük peşinde kelime bulamıyorum şaka gibi
Tarık vanli
16 Eylül 2023, Cumartesi 07:41
Yeteneksiz liyakatsiz bir turizm Otel sektorunden kim ne bekleyebilirki
Hatice saygın
16 Eylül 2023, Cumartesi 07:39
Sayenizde personel kalma di otellerde hepsi kaçtı bütçe yapamayan adamalri genel müdür yaptılar hepinizi allaha havale ediyoruz .....
ERKAN ARI
16 Eylül 2023, Cumartesi 04:44
Aralık ayına kadar uzamis otelcilik bana otelin 12 aylık net karını Ar ti soylee misiniz lütfen bana kalırsa otel lerin çoğu odalarını satıyorlar devre mülk sistemi daha kârlı is bence açık bufe yle yemekle ugrasmiyacaksin yemek yiyen dışarda veya lacarte yesin esnaf ta is yapsın doğru değilmi ayrıca kışın lütfen personel çıkarmayın Tsk ederim. ..
Bekir pak
15 Eylül 2023, Cuma 10:02
Turizm'de çalışan personel mi kaldı kaancım? Çıkan çıkana. Kiminin okulu başladı, kimi şartlardan memnun değil. Robotlar mı çalışacak? Hayal kurmuşsun. Eylül dedin mi sezon bitmiştir.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha