Kasım tatili için Rus turist hangi destinasyonları seçti?

Kasım tatili için Rus turist hangi destinasyonları seçti?
sayfayı yazdır, turizm ajansı
11 Ekim 2017, 09:29
Uluslararası turizm arama sitesi momondo.ru, 3 – 6 Kasım tarihleri arasındaki Kasım Bayramı sürecinde tatile gitmeyi planlayan Rusların hangi destinasyonları tercih ettiğini açıkladı. İşte o destinasyonlar…

Uluslararası tatil arama sitesi momondo.ru, 3 - 6 Kasım tarihleri arasındaki Kasım bayramı sürecinde tatile gitmeyi planlayan Rusların sayısının geçen senenin aynı dönemine göre % 28 oranında arttığını bildirdi.

Şirket temsilcisi İrina Ryabovol, Ulusal Birlik Günü tatilinin Ruslar için ek tatil imkanı olduğunu belirterek, “Verilerimize göre, bu sene 3 – 6 Kasım tarihleri arasında seyahat etmeyi planlayanların sayısı geçen seneye oranla % 28 daha fazla. Aynı zamanda talepler hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatlerde artış gösterdi. Fakat Rusların % 76.8’i yurtdışını tercih ediyor” dedi.

Gazetem.ru’nun haberine göre bu dönemde Ruslar tarafından tercih edilen destinasyonlar Rusya, Tayland ve İtalya oldu. Bu ülkeleri İspanya, Almanya ve Çekya izledi. Türkiye, İsrail’i geride bırakarak yedinci sıraya yerleşti. Türkiye’ye talepler plaj sezonunun bitmesine rağmen artış gösteriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha