Kasım'da da geliyorlar

Kasım'da da geliyorlar
15 Ekim 2019, 12:20
Rusya'dan Antalya'daki pahalı otellere sonbahar döneminde olağanüstü ilgi var.

Rus tur operatörlerine göre Ekim ve Kasım aylarında Türkiye'deki lüks otellerin rezervasyon hacmi belirgin şekilde arttı. TUİ Russia ve TEZ Tour temsilcileri lüks otellerde tatil talebinde iki kat artış olduğunu bildirdi.

Anex Tour ve Intourist Ekim ve Kasım aylarında Türkiye'deki lüks otellere yüksek talep olduğunu vurguluyor. Türkiye’deki otellere VIP otel rezervasyonu yapan Coral Travel'in PR departmanı başkanı Marina Makarkova’ya göre lüks otellere talep yıllık bazda yüzde 13 arttı.

Lüks otellere talepteki artışta Türkiye'de Ekim ayında plaj havasının devam etmesi ve tatil yerlerinde yaza göre daha az tatilcinin olmasının etkili olduğu belirtiliyor.

Pahalı oteller dolu, indirim çok az

Tur operatörlerinin verdiği bilgilere göre sonbahlarda pahalı Türk otellerinde fiyatlarda gözle görülür bir düşüş yok. Türkiye'de Ekim ayı yaz sezonunun bir parçası olarak görülüyor, bu yüzden fiyatta önemli düşüşler Kasım'da yaşanıyor.

Rus tur operatörlerine göre bu yılın Ekim ayında, popüler konaklama tesisleri yüksek dolulukla çalışıyor. Bu nedenle Türk otelcilerinin fiyatları indirmek için hiç bir sebebi yok.

TUI Rusya uzmanlarına göre, yaz aylarına kıyasla, Türk otellerinin Ekim-Kasım aylarında fiyatlarındaki düşüş yüzde 10. Bazı otellerde bundan biraz daha fazla indirimi söz konusu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha