Karayal: Türkiye’de tatil sezonu ekim sonuna kadar devam edecek

Karayal: Türkiye’de tatil sezonu ekim sonuna kadar devam edecek
27 Eylül 2023, 17:03
Türkiye’nin en büyük turizm portalı Tatilsepeti, sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Tatilsepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Eylül ayının sonuna gelinmesine rağmen yazdan kalma sıcaklıkların devam ettiğini söyleyen Tatilsepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, “Özellikle yağışın da olmaması Antalya bölgesine olan talebin ciddi oranda devam etmesini sağladı. Eylül ayında yurt içi otel fiyatlarındaki sert düşüşler de tatilcileri ayrıca motive etti. Güzel havayla uygun fiyatlar birleşince tatil sezonu uzadı. Bodrum’a ve Antalya’da özellikle Side, Kemer, Alanya bölgelerine çok yoğun bir taleple karşılaştık. KKTC için otel + uçak + transfer dahil paketler ise büyük ilgi görüyor. Bizim de Tatilsepeti olarak sezon sonuna kadar uzattığımız yüzde 25 ön ödeme fırsatı, yüzde 50’ye varan indirimler ve iki çocuk için ücretsiz olan avantajlı turlarımızın da talepleri olumlu yönde etkilediğini görmekteyiz. Tatilsepeti olarak bu hareketliliğin ekim sonuna kadar devam edeceğini öngörüyoruz” dedi.

Türkiye turizminin nabzını tutan Tatilsepeti, 2023 yılı tatil sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Son 20 yılda yıllık 27 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 67 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısıyla Türkiye turizminin en önemli data kaynaklarından biri olan Tatilsepeti, 2023 yılında tatil sezonunun yaz aylarıyla sınırlı kalmadığını açıkladı.

Yazdan kalma hava ve fiyatlardaki düşüş motive ediyor!

Yüzde 100 misafir memnuniyeti anlayışıyla yurt içi-yurt dışı turdan uçak bileti ve araç kiralamaya kadar kapsamlı bir hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam eden Tatilsepeti, enflasyon sebebiyle yaz aylarında yüksek seyreden yurt içi otel fiyatlarında ciddi oranda gerileme yaşandığını kaydetti. Eylül ayının sonuna gelinmesine rağmen yazdan kalma sıcaklıkların devam ettiğini söyleyen Tatilsepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, “Özellikle yağışın da olmaması Antalya’ya olan talebin ciddi oranda devam etmesini sağladı. Eylül ayında yurt içi otel fiyatlarındaki sert düşüşler de tatilcileri ayrıca motive etti. Güzel havayla uygun fiyatlar birleşince tatil sezonu uzadı. Bodrum’a ve Antalya’da özellikle Side, Kemer, Alanya bölgelerine çok yoğun bir taleple karşılaştık” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha