Karar yayınlandı, işte kesin korunacak 4 hassas alan

Karar yayınlandı, işte kesin korunacak 4 hassas alan
25 Haziran 2019, 08:37
İstanbul, Trabzon, Kayseri ve Balıkesir'de dört doğal sit alanı, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 'Kesin korunacak hassas alan' olarak ilan edildi. İşte o alanlar...

Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan 1161 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararına göre İstanbul'un Sarıyer İlçesi Rumeli Feneri mahallesi sınırları içerisinde bulunan 'Marmaracık Tabiat Parkı' Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

1158 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla Trabzon Köprübaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon 'Ağaçbaşı Turbalığı' Doğal Sit Alanı kapsamına giren alan 'Kesin Korunacak Hassas alan' olarak tescil ve ilan edildi.

1159 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla Kayseri Yahyalı ilçesi sınırları içinde bulunan 'Kapuzbaşı Şelaleleri' Doğal Sit alanı kapsamına giren alan 'Kesin Korunacak Hassas Alan' olarak tescil ve ilan edildi.

Kayseri Yahyalı'daki Kapuzbaşı Şelaleleri de kesin korunacak hassas alan olarak ilan edildi.

1160 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla Balıkesir Ayvalık 'Büyük Maden ve Küçük Maden Adaları' 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanlar 'Kesin Korunacak Hassas Alan' olarak tescil ve ilan edildi.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha