Karar sonrası Rus havalimanlarında son durum!

Karar sonrası Rus havalimanlarında son durum!
23 Eylül 2022, 08:15
Rusya'da kısmi seferberlik ilan edilmesinin ardından, vizesiz ülkelere yönelik tüm biletler sadece birkaç saat içinde tükenmişti. Rus havalimanlarının dış hat terminallerinde yoğunluk artarken yeni uygulamalarla karşılaşılıyor.

Rusya'da dün sabah kısmi seferberlik ilan edilmesinin ardından, önümüzdeki günlerde vizesiz ülkelere yönelik tüm biletler sadece birkaç saat içinde tükenirken, havaalanlarının dış hat terminallerinde yoğunluğun arttığı ve "yeni uygulamalarla karşılaşıldığı" bildiriliyor.

35 yaşın altındaki erkekler uçağa binmeden sorgulanıyor

Rusya basınına ve sosyal medyaya yansıyan haber ve iddialara göre, özellikle 35 yaşın altındaki erkekler, uçağa binmeden önce bazı sorulara muhatap oluyor.

Özellikle Vnukovo'da bu kategorideki erkek yolcuların pasaport kontrolünden geçmeden önce bir salona alındıkları, ardından tek tek aranarak sorular yöneltildiği bildirildi.

Yolculara “Biletinizi ne zaman aldınız? Dönüş biletiniz var mı? Seyahatinizin amacı ne? Askerlik görevini yaptınız mı? Yapmadıysanız sebebi nedir? Rusya'ya geri dönecek misiniz?" gibi sorular sorulduğu belirtiliyor.

Diğer havalimanlarının yolcuları da benzer prosedürlerden geçtiklerini sosyal medyada paylaşıyor.

Bu nedenle havaalanlarında uzun kuyruklar oluştuğu vurgulanıyor ve uçuşu olan herkesin havaalanına erken gelmeleri tavsiye ediliyor.

Ancak durumunda yasaya aykırılık olmayan tüm erkeklerin ülkeden ayrılmalarına izin verildiği ve bir yasak olmadığı da kaydediliyor. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha