'Karar çok yakın!'

'Karar çok yakın!'
09 Haziran 2021, 08:40
Rusya turizm sektörü “eli yüreğinde” Türkiye kararını bekliyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Türkiye'ye charter uçuşlarına başlama tarihinin koronavirüs operasyon merkezi tarafından bu hafta açıklanmasını beklediklerini söyledi.

Hafta sonuna açıklanabilir

Her ne kadar Rusya’nın “teftiş heyetini” Türkiye’ye yolladığına dair bir açıklama yapılmasa da, vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle kısıtlamaları kaldırma kararının hafta sonuna kadar yapılabileceği beklentisi yükseldi.

Dmitri Gorin, Rus medyasına yaptığı son açıklamada, Herkes Türkiye ile hava bağlantısının tam olarak yeniden başlamasını bekliyor. Rosturizm, Türkiye’deki epidemiyolojik durumun düzeldiğini açıkladı. Ancak, belirli bir tarih belirtilmedi. Charter seferlerine devam etme kararı ve ülkeye uçuş sayısı operasyon merkezi tarafından verilecek. Bu hafta Rus makamlarından gelecek haberleri takip edeceğiz” dedi.

Gorin, “Muhtemelen eylül ayında yüzde 60 oranında aşılanma düzeyine ulaşacağız. Ancak bundan sonra daha fazla uçuş hakkında konuşmak mümkün olacak ve vatandaşlarımız da Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere diğer ülkelere daha özgürce seyahat edebilecek ”dedi.

Rus yetkili şu an en elverişli destinasyonun, Rus turistler için seyahat kotalarını tamamen kaldıran ve çok uygun koşullarda vize veren Yunanistan olduğunu söyledi.

Gorin henüz turistler seyahat izni olmamasına rağmen AB’de İtalya, İspanya ve Fransa’nın vize vermeye başladığını kaydetti. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha