Karantina otelinin fiyatını 400 Liraya nasıl indirdi?

Karantina otelinin fiyatını 400 Liraya nasıl indirdi?
13 Ağustos 2021, 08:48
Karantina otelinin yüksek fiyatına itiraz eden Pakistanlı iş insanı, ülkesinin konsolosluğunu devreye sokarak fiyatı günlük 400 TL seviyesine düşürdü.

Koronavirüs önlemleri kapsamında yurt dışından gelen ve son 14 gün içinde Pakistan, Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’da bulunan yolcular belirlenen otellerde karantina altına alınacak. Girişleri kapatmak yerine yüksek otel maliyetleriyle caydırıcı etki yaratmayı hedefleyen uygulama büyük oranda başarıya ulaştı.

Fakat ağustos ayının başında İstanbul’a gelen Pakistanlı iş insanı Nayyar Zubaır, karara direndi. Türkiye’ye girişi yaptığında uygulamadan ve otel fiyatlarından haberi olmadığını söyleyen Zubaır, "Kural değişikliğiyle ilgili bize bilgi verilmedi. Geldikten sonra bizi otele aldılar ve karantina süreci için 2 bin dolar istediler" dedi.

Uygulama karşısında girişimlerde bulunan Zubaır, konuyu Türkiye'deki Pakistan büyükelçiliğine yansıtıyor. Elçilik görevlilerinin girişimiyle içişleri bakanlığı ile temasa geçiyorlar ve günlük 2 bin lira olan oteli ücreti, otel değişimi sağlanarak günlük 300-400 liraya indiriliyor.

Kaynak: Haber 7

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha