Karadenizli otelciler ‘önce hijyen’ dedi

Karadenizli otelciler ‘önce hijyen’ dedi
20 Şubat 2018, 11:32
Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD), turizm sektöründeki eğitim çalışmalarına ara kesmeden devam ediyor. Sektör çalışanlarının eğitimini arttırmak, gelişen sektör dinamiklerine ayak uydurmalarını sağlamak için yapılan eğitimlerin ikincisi başladı.

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD turizm sektöründeki eğitim çalışmalarına ara kesmeden devam ediyor. Sektör çalışanlarının eğitimini arttırmak, gelişen sektör dinamiklerine ayak uydurmalarını sağlamak için yapılan eğitimlerin ikincisi başladı.

Sadece satış değil hijyen de önemli

Özellikle yaz döneminde yoğunluktan dolayı hijyen konusunda yaşanan eksikliklerin giderilmesi ve yanlış bilinenlerin düzletilmesi için yapılan eğitim çalışmasının Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firması BİX Danışmanlık tarafından verildiğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş “Tesislerimize ihtiyaç duydukları her konuda destek vermeye devam ediyoruz.

Bu yılki ikinci konumuz “Tesislerde Hijyen” BİX Danışmanlık ile birlikte organize ettiğimiz eğitim çalışması Samsun, Ordu ve Trabzon illerinde çevre illerdeki tesislerinde katılımıyla gerçekleşiyor.” dedi. BİX Kurumsal’ın Genel Müdürü ve eğitmen Bülent Dokuzoğlu ise “Antalya ve İstanbul haricinde eğitime duyarlı olan bu konunun önemine vakıf, elini taşın altına sokan STK bulmak zor. Bizim turizmde kaliteyi ülke geneline yayabilmemiz için bu tür çalışmaların her yerde olmamız ve bu tür çalışmaları lazım.” dedi.

Eğitim başlıkları

Bölgede KATİD ve BİX tarafından verilen eğitimin başlıkları ise; Gıda Güvenliği Mevzuatı, Mutfakta Gıda Güvenliği, Satın Alma ve Depolama, Yiyecek İçecek alanlarında yasal gereklilikler, Teknik Servis ve Legionella hastalığına karşı alınacak önlemler.

Her şeyi devletten beklememenin gerektiğini söyleyen ve bizimde STK olarak sorumluluklarımız var diyen Murat Toktaş “Sezon öncesi tesislerimizin hazırlıklarına destek olmaya çalışıyoruz. Amacımız bölgemizdeki personel ve hizmet kalitesini artırarak Türk turizmi içinde bölgemizi her anlamda üst sıralara taşımak. Bu eğitimler de bunun bir parçasıdır. Eğitimlerde bizlere destek olan BİX Kurumsal’a, North Point Hotel’e, Balıktaşı City Hotel’e ve Grand Zorlu Hotel’e teşekkür ederim.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha