Karadağ'daki lüks projenin tasarımını üstlendi

Karadağ'daki lüks projenin tasarımını üstlendi
17 Aralık 2018, 11:28
İstanbul merkezli GMW Mimarlık (GMWM), Makedonya'daki Üsküp Havalimanı Uluslararası Terminal Projesi’ni tamamladıktan on yıl sonra yeniden Balkanlar’a dönmenin heyecanını yaşıyor.

GMW Mimarlık ekibi, Karadağ, Herceg Novi'de 2019 sonunda tamamlanması planlanan ve bünyesinde bir yat limanını, Avrupa'nın ilk “One & Only” otel projesini ve lüks konutları da barındıran “Portonovi Luxury Resort” projesindeki tüm yapıların tasarım yönetimini üstendi. Proje kapsamında ayrıca Espace Chenot Sağlık Klubü, Tapasake Restoranı’nın yanı sıra tasarımı da GMW Mimarlık imzasını taşıyan, dünyaca ünlü şef Locatelli’nin bir restoranı da yer alacak.

20 kişilik ekiple yönetilecek

Proje, GMW Mimarlık ortakları tarafından Karadağ’da yeni kurulan GMWM2 firması öncülüğünde 20 kişilik bir ekiple yönetilecek. Ekip; Türk yöneticilerle birlikte Karadağ, Sırbistan, Hırvatistan ve Bosna Hersek’ten seçilmiş yetenekli ve tecrübeli mimarlar & mühendislerden oluşuyor. GMWM2, bu prestijli projede yer almaktan gurur duymakla birlikte Karadağ’da sadece bir proje için bulunmadıklarını, kurdukları sağlam ekipleri ile bölgedeki farklı olasılıkları da değerlendirdiklerini belirtiyor.

GMW Mimarlık, Vnukovo, Kahire, Üsküp, Medine, Riyad ve Kuveyt'e kadar uzanan bir dizi ödüllü uluslararası havalimanı terminal projesi ile hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda ulaşım sektörünün önde gelen mimari firmalarından biri oldu. Yakın zamanda Roma Fiumicino, Amsterdam Schiphol ve Kuveyt'teki projelerde çalışırken dünyanın en büyük mimarlık ve mühendislik firmalarıyla işbirlikleri yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha