Kapıda vizeyle Yunan Adaları’na gideceklere uyarı!

Kapıda vizeyle Yunan Adaları’na gideceklere uyarı!
12 Aralık 2023, 17:08
TatilBudur CEO’su Onur Otruş Yunan Adalarına kapıda vize uygulamasıyla ilgili tüketicileri uyardı.

Türkiye ve Yunanistan’ın ortak görüşmeleri neticesinde önümüzdeki sene uygulamaya girecek olan bir haftalık kapı vizesi uygulaması, tatilciler tarafında büyük ilgi uyandırdı.

Kapı vizesiyle gidilebilecek adalara yönelik sunduğumuz kapasiteyi 10 katına çıkarıyoruz

Ege bölgesinde ikamet edenlerin sezonun başlaması ile birlikte kolay ulaşım sayesinde adalara daha yoğun ilgi göstereceğini belirten TatilBudur CEO’su Onur Otruş, yaz boyunca da tatil planlaması yapan Türk turistlerin uğrak noktası olacağının altını çizdi. Geçtiğimiz senelerde Midilli, Rodos, Kos ve Samos adasına yönelik programların daha çok tercih edildiğini belirten Otruş, bu sene diğer adalar için şimdiden talep almaya başladıklarını dile getirdi. Onur Otruş konuyla ilgili “Sakız, Samos, Kos, Rodos, Simi, Meis, Midilli, Limni, Kalymnos ve Leros adalarında geçerli olan bu düzenleme, tatil planlaması yapanların aklındaki schengen vize süreçlerinde yaşanabilecek olası gecikme ve sorunlara yönelik önyargıları büyük oranda çözdü. TatilBudur olarak talebi en iyi şekilde karşılayabilmek adına Samos ve Midilli başta olmak üzere kapı vizesi ile gidilebilecek adalara yönelik çalışmalarımızı artırarak kapasitemizi 10 katına çıkarıyoruz. Bu güzel gelişme ile oluşan fırsatları değerlendirmek kadar misafirlere güzel bir tatil deneyimi yaratabilmekte çok önemli. Bu noktada misafirlerimizin konforunu ön planda tutarak beklentilerini karşılayacak tur paketleri hazırlamaya özen gösteriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Mağdur olmamak için güvenilir acente ve deneyimli kişilerden hizmet alınmalı

Geleneksel schengen vize süreçlerine gerek duyulmasa da bu uygulama kapsamında yine de kapı vizesine yönelik başvuru yapılması gerektiğini belirten Onur Otruş, konaklama, ulaşım ve diğer tüm detaylar konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Otruş “Yeni düzenleme ile artık kapsamlı bir vize başvurusu gerekmiyor. Basit birkaç evrak ve vize ücreti dışında başka bir prosedür uygulanmayacak. Ancak ismi kapı vizesi olmasına rağmen misafirlerimizin seyahatlerinden 1 hafta önce yine de başvuru yapması gerektiğini tekrardan hatırlatmak isteriz. Bu noktada mağduriyet yaşamamak adına kesinlikle güvenilir acenteler üzerinden rezervasyon yapılmasını ve alanında deneyimli kişilerin yönlendirmesi ile ilerlenmesi öneririz. Otel, feribot ve diğer transfer detaylarının mutlaka teyid edilmesi ve kapı vizesi için başvuru evraklarının belirlenen 10 adadaki Yunan yetkililere ulaştırılması sorunsuz bir tatil için önemli.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha