Kapasitenin üzerinde talep var, vize krizi yaşanmasın

Kapasitenin üzerinde talep var, vize krizi yaşanmasın
21 Mayıs 2019, 10:33
Haziran'daki 9 günlük Ramazan Bayramı tatili Yunanistan'a da yaradı. Türkiye'den Bayram döneminde Yunan Adalarına kapasitenin üzerinde talep olduğunu belirten acenta temsicileri kapı vizesiyle ilgili çağrıda bulundu.

Bayram süresince Yunanistan’ın dünyaca ünlü Rodos Adası başta olmak üzere Mikonos, Santorino, Midilli, Kos, Patmos, Simi, Paros, Tasos, Girit, Zakintos ve Skıhatos gibi turistik adalarında Türklerin ön rezervasyonları nedeniyle yer kalmadı.

Yunan hükümeti tarihi bir an önce açıklamalı

Hürriyet'in haberine göre Türkiye çıkışlı Yunanistan ve adalarına bilet satışı, konaklama, araç ve çeşitli rezervasyon işlemleri yapan Marmaris’teki bir turizm acentesinin sahibi Sinem Dursun, bayram tatili öncesinde Yunanistan’ın turistik adalarına kapasitenin üzerinde talep olduğunu söyledi. Dursun, “Turizm acentelerimize sürekli olarak Yunanistan’ın kapıda vize uygulaması tarihinin ne zaman netleşeceği soruları yöneltiliyor. Yunan adaları, Türk müşterilerin ön rezervasyonlarıyla dolu. Yunan hükümetinin kapıda vize tarihini bir an önce açıklaması gerekiyor. Eğer, kapıda vize tarihi bayram sonrası açıklanırsa birçok turizm acentesi başta olmak üzere Türkler mağdur olacak. Bu mağduriyetin telafisi çok zor olur. Hem Yunanistan ekonomisi için hem de rezervasyon yaptıran müşteriler için kayıp olur” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha