Kapanma döneminde Türkiye'ye turist getirecek mi?

Kapanma döneminde Türkiye'ye turist getirecek mi?
28 Nisan 2021, 13:52
Ukrayna Uluslararası Havayolları, tam kapanma döneminde Türkiye'ye yönelik tarifeli ve charter seferlerle ilgili açıklama yaptı.

Ukrayna Uluslararası Havayolları, 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında duyurulan tam kapanma süresince Türkiye’ye düzenli ve charter uçuşları gerçekleştirmeye devam edecek.

UIA’nın basın servisi tarafından bildirildiğine göre Türkiye’de Ukrayna vatandaşlarına kilitlenme döneminde iyi bir dinlenme fırsatı sağlayacak güvenli turizm sertifikasının getirildiği kaydedildi. Bu nedenle, UIA charter uçuşu yolcuları için, seçilen turlara göre dinlenilecek otellerde bir değişiklik olmayacak.

Türkiye’ye bireysel turizm amaçlı seyahat edecek tarifeli uçuş yolcularının karantina kısıtlamalarını daha yakından kontrol etmeleri tavsiye ediliyor.

UIA, şirketin şu anda yolcuların Türkiye şehirlerine uçuş iptali veya kalkış tarihinin ertelenmesine ilişkin taleplerinde bir artış kaydetmediğini belirtiyor. Firma, Ukrayna’daki Mayıs tatilleri nedeniyle satışlarda artış olduğunu da kaydetti.

Şirket, epidemiyolojik nedenlerle uçuş programında değişiklik, erteleme veya iptal olması durumunda, yolcunun kullanılmayan uçak biletini telafi şirketin belirlediği prosedürlere uygun olarak telafi edebileceğini de belirtti. (ukrhaber)

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha