Kapadokyalı turizmcilerden ATV'ye tepki!

Kapadokyalı turizmcilerden ATV'ye tepki!
16 Şubat 2023, 09:54
ATV Ana haber bülteninde Kapadokya'da otellerin depremzedelerden konaklama parası istediğine yönelik haberlere Kapadokyalı turizmcilerden tepki geldi.

ATV Ana haber bülteninde Kapadokya'daki bazı otellerin depremzedelerden günlük 2 bin liraya varan konaklama parası istediğine dair haber yayınlanmıştı. Habere Kapadokyalı turizmcilerden tepki geldi.

KAPTİD Başkanı Ölmez: Reyting uğruna turizm emekçilerinin hakkına girdiniz

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Teyfik Ölmez sosyal medya hesabından ATV'nin kurumsal hesabını etiketleyerek paylaşımda bulundu. Ölmez şu ifadeleri kullandı: " Bir iyilik oluşumunu kendiniz gibi kötü, fırsatçı bildiniz. Reyting uğruna onca Turizm emekçisinin vebalini alıp hakkına girdiniz. Turizm sektörü ile siyasileri karşı karşıya getirmek için verdiğiniz mücadelenin kaousun içinde boğulmanız dileğiyle"

Aldemir: Bunca emeğe yaptığınız iftirayı unutmayacağız

Kapadokya'da oteli de bulunan TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi Talip Aldemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ATV'nin haberine tepki gösterdi. Aldemir, " Kapadokya bölgesi olarak bütün turizmcilerimiz TEKYÜREK oldu Seyahat acentalarımız, otellerimiz, restoranlarımız. Bunca emeğe yaptığınız iftira ve ihanetini unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler

Çok sayıda Kapadokyalı turizmcide ATV'nin haberine sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi. 10 gündür otellerden restoranlara kadar herkesin depremzedeler için seferber olduğu, otelcilerin ayırdıkları personel maaşını depremzedelere yardım için kullandığını belirten Kapadokyalı turizmciler yalan haberi kabul etmediklerini belirterek yardımlara devam edeceklerini ifade etti.

Yorumlar
Nejat Şardağı
17 Şubat 2023, Cuma 07:27
1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Ürgüp'te çalışıyordum. Sahiller boşaltılmış özellikle Antalya bölgesinde bulunan turistler Kapadokya'ya yönlendirilmişti. Değerli Ürgüplüler evlerinin, dükkanlarının ve camilerinin kapılarını sonuna kadar açmış, Ürgüp müzesinin bahçesi adeta bir kamp alanına dönüşmüştü. Hiç bir turist aç açık kalmamıştı. Savaş sırasında bile yabancıları misafir gibi ağırlayan Kapadokyalılar ve günümüzün yeni Kapadokyalılarını (yatırımcı-çalışmak için gelmiş) tümünü töhmet altında bırakanları şiddetle kınıyorum. Değerli dostlarımı sevgi ve saygıyla selamlarım
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha