Kapadokya'ya lüks termal otel yapıyor... Tesis sayısını 5'leyecek

Kapadokya'ya lüks termal otel yapıyor... Tesis sayısını 5'leyecek
23 Mart 2023, 12:13
Kapadokya’da 2002 yılından bu yana faaliyet gösteren Museum Hotel’i de bünyesinde bulunduran İndigo Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun yeni yatırım planlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kapadokya’da 2002 yılından bu yana faaliyet gösteren Museum Hotel’i de bünyesinde bulunduran İndigo Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun yeni yatırım planlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ekonomim'den Fatoş Bozkuş'a konuşan Tosun Kapadokya’da lüks bir termal otel ve termal sağlık tesisi kurmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Tosun otelin işletmesi için çok uluslu bir konaklama şirketiyle bu konuda anlaşmaya vardıklarını dile getirdi.

Kapadokya'da otel sayımızı 5'e oda sayımızı 300'e çıkaracağız

Bu otellerin bölgede lüks termal ve sağlık turizminin öncülüğünü yapacağını belirten Tosun, “Uluslararası bir turizm zincirinin işletmesini yapacağı iki otel ve otel içinde yer alacak bir de rezidansı kapsayan projemiz toplam 150 oda olacak. Bu marka, Kapadokya turizm için çok önemli katkı sağlayacaktır. Hatta onu gören diğer lüks turizm markaları da bölgeye yatırım yapacaktır. Bizim ayrıca Avanos’ta 100 odalı bir tesis ve Museum Hotel’in yanında iki tane daha otel yatırımı yapma planımız var. Bu 5 tesisin toplam oda sayısı 300 olacak. 150 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız. İlk tesisimizi Museum Hotel’in yanında kurmak için yatırıma bu sene başlayacağız” dedi. Geçen hafta Kapadokya Alanı Turizm Yatırımcıları Derneği’ni kurduklarını ifade eden Tosun, lüks termal turizmin Kapadokya’nın turizm gelirlerini artırmada itici güç olacağının altını çiziyor.

Yorumlar
Bir bilen
26 Mart 2023, Pazar 12:07
Ahmet Emiraoğlu madencilik mevzuatları maalesef bu şekilde. Arsa şahsın da olsa yeraltı kaynağı maden sahasını kapatan şirketin oluyor. Şirket yatırım yapıp,masraf edip yeraltı kaynağını tespit ediyor,sahadaki istediği arsayı da Bakanlık kanalıyla zoralım yaptırarak şirkete veriyor. Sen 5000m² arsanda arama yapıp o sıcak suyu bulamayacağın için,haliyle de yeraltı kaynağının ekonomiye yapacağı katkıya vesile olamayacağın için bu yol izleniyor. Sen 60.000 lirayla aynı çevrede başka bir tarla alabilirsin.
Ahmet Emiraoğlu
25 Mart 2023, Cumartesi 10:49
Kuçin mevkisinde bizim 5000 m2 tarlamız vardı. Bizim haberimiz yokken tarlada sondaj yapılmış sıcak su bulunmuş. Bakanlık bağıttıra bağıttıra 60 bin liraya. Sıcak su çıkmış tarlayı istimlak etti. Kimin kime hizmet ettiğini biliyoruz. Hak hukuk adalet bir gün uygulanacak. Vatandaşı mağdur etmenin sonucunada geçmiş ten ders almak lazım. Yatırım iyi bir şey, ancak özel mülkiyet e dokunmadan olmalı. Kimsenin kolunu bükmeden.
Mehmet Ali Arslan
25 Mart 2023, Cumartesi 10:26
Hayrlı olsun başarılar ve kolaylıklar dilerim
Yucel ÖZ
24 Mart 2023, Cuma 11:54
Başarılarının devamını dilerim kardeşim.. Yolun, bahtın açık olsun..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha