Kapadokya Marriott'un açılış tarihi açıklandı

Kapadokya Marriott'un açılış tarihi açıklandı
13 Ekim 2023, 09:16
Dorak Holding’in Kapadokya’da düzenlediği basın toplantısında yeni otel yatırımlarıyla ilgili bilgiler paylaşıldı.

Dorak Holding turizmdeki yeni yatırım planlarını paylaşmak için Kapadokya'da basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaplan Tan, “Marmara, Ege ve Kapadokya’yı kapsayan bir yatırım portföyümüz var. İstanbul, Kuşadası, Kapadokya’yı içine alan kültür turu bölgesinde yatırım ve büyüme planımızı hazırladık ve hayata geçirdik” dedi. 2011 yılında holdingleşen Dorak, şu anda 3 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Asya, Latin Amerika gibi zor coğrafyalarda ofisleri bulunan şirket, Türkiye’ye 300 binden fazla turistin de gelmesini sağlıyor. Bu turistlerin harcamaları ise Türkiye ortalamasının iki katından fazla. Tan, “Kapadokya’ya gelen turist 1.500 dolardan fazla harcama yapıyor. Bu rakam, İstanbul’un iki katı demek. Kapadokya’ya gelen, zamanını dolu dolu harcıyor. Hem otelcisine hem de yerel işletmelere kazandırıyor” diyor.

Tan’ın verdiği bilgilere göre bu yılki 50 milyar dolar turizm gelirinin yaklaşık 10 milyar doları da Kapadokya’dan gelecek. 2025 sonunda Kapadokya’nın 10 milyon turist rakamına ulaşma potansiyeli olduğunu düşündüklerini dile getiren Tan, “Bu nedenle daha çok turist ağırlayabilmek için otel ve restoran yatırımlarımıza hiç ara vermeden devam ediyoruz.

Kapadokya Marriott önümüzdeki yıl açacağız, Pamukkale'yi 2025'te açarız

İkisi İstanbul’da, biri Kuşadası’nda, diğerleri de Kapadokya’da olmak üzere toplam 10 otelimiz var. Bu otellere uluslararası bin zinciri daha ekleyeceğiz. Önümüzdeki yıl Kapadokya’ya bir Marriott oteli açıyoruz. Şu an bir kayadan oyma otelimizin çalışmaları sürüyor. Kısa süre içinde onun da açılışını yapmayı planlıyoruz. Pamukkale’de devam eden bir otel yatırımımız daha var.

Onu da 2025’te açarız diye düşünüyorum. Bodrum’da da 300 odalı bir otel planlamamız var. Bu yıl sonuna kadar toplam 70 milyon dolarlık yatırım yapacağız” diyor. Kapadokya’ya açılacak olan Marriott, 300 yatak kapasiteli ve 1.200 kişilik toplantı salonuna sahip olacak. Tan, “Ankara’nın dışında kalan bölgedeki en lüks oteli açmayı planlıyoruz. Bu da bölgeyi kongre merkezi haline getirecek bir yapının da başlangıcı olacak” diye anlatıyor. (Dünya)

Yorumlar
Mehmet onay
13 Ekim 2023, Cuma 07:46
Hayırlı uğurlu olsun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha