Kapadokya için yeni tanıtım modeli oluşturulacak

Kapadokya için yeni tanıtım modeli oluşturulacak
sayfayı yazdır, turizm ajansı
13 Eylül 2017, 14:45
Kültür, tabiat, tarih turizmini önceleyen Uzak Doğulu turistin tatil cenneti olan Kapadokya 2023 yılına hazırlanıyor.

Dünyanın eşsiz bölgelerinden biri olan Kapadokya’nın turizmde hak ettiği yeri alması için ortak akıl toplantısı yapılıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya turizmde yeni hedefler için dinamik bir yapılanmaya gidiyor.

Kültür, tabiat, tarih turizmini önceleyen Uzak Doğulu turistin tatil cenneti olan Kapadokya 2023 yılına hazırlanıyor. Turizm sektörünün tüm bileşenleri bölgenin turizm potansiyelini ileri götürmek için ilk defa aynı masa etrafında bir araya geliyor. Türkiye’nin turizmde 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Kapadokya’nın yeni bir anlayış, örgütlenme, tanıtım ve pazarlama modeliyle yapılandırılması amaçlanıyor.

“Kapadokya 2023 Yeni Hedefler, Yeni Bir Gelecek Çalıştayı”

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kapadoya’nın turizm potansiyelini canlandırmak üzere 1 – 3 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılacak III. Turizm Şurası öncesi Kapadokya’da “Kapadokya 2023 Yeni Hedefler, Yeni Bir Gelecek Çalıştayı” adı altında yerel bir turizm şurası yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Bakanlık bürokratlarının katılımıyla Ürgüp’te gerçekleştirilecek çalıştay turizm sektör temsilcileri, Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Üniversite, il protokolü, medya ve tüm paydaşları bir araya getirecek.

Kapadokya’yı 2023’e hazırlamak üzere 15 Eylül’de, Ürgüp Yunak Evleri’nde toplanacak çalıştayda bölgenin sorunları ve özellikle çözüm önerileri mercek altına alınacak.

Vize muafiyetleri ve direkt uçuşlar gündemde

Latin Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinden Nevşehir’e direkt uçuşların düzenlenmesi ya da İstanbul aktarmalı sefer sayılarının arttırılması çalıştayın gündemleri arasında yer alacak.

Kapadokya’nın markalaşmasına ve tanıtımına yönelik değerlendirmelerin yapılacağı 2023 Kapadoya Çalıştayı’nda vize problemi yaşayan ülkeler için de çözüm önerileri üzerinde durulacak.

Bölgenin tarihsel ve kültürel değerlerini tanıtmak üzere uluslararası filmlerin çekimi için kurulması planlanan Kapadokya Film Ofisi de çalıştayın diğer bir gündem maddesi olacak.

Bakan Numan Kurtulmuş’un sektörün önüne 2023 yılında 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir hedefini koyup ilk yurt dışı gezisini Çin’e yapmasının hemen ardından düzenlenecek bu çalıştay önemini daha da artırıyor. Kurtulmuş’un Asyalı turistleri Türkiye’ye çekmek üzere başlatılan çalışmaların yerel içi ayağını oluşturacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha