Kanarya Adaları'ndaki otellerden isyan!

Kanarya Adaları'ndaki otellerden isyan!
24 Eylül 2020, 12:31
İspanya'nın en gözde turizm merkezlerinden Kanarya Adaları'ndaki otelciler arasında öfke ve hayal kırıklığı artıyor.

Almanya'nın Eylül ayı başında İspanya'ya bağlı özerk bölge olan Kanarya Adaları'nı da riskli bölgeler listesine dahil etmesi adadaki otelleri adeta felç etti. Kanarya Adaları'ndaki otel dernekleri ve zincirleri, Almanya'ya çağrıda bulundu.

Kanarya'da vaka sayısı sınırın altında, uyarıyı kaldırın

Kanaryalı otelciler adaların çoğunda koronavirüs vaka sayılarının Almanya'nın belirlediği sınır değerin altında olduğuna dikkat çekti. Almanya'nın İspanya'nın her bölgesi için getirdiği seyahat uyarısına tepki gösteren otelciler uyarının bölgesele çevrilmesini istiyor.

Gonzalez: Böyle devam ederse tüm turizm sektörü ölür

Teneriffa Otelciler birliği ve İspanya Turizm ve otelciler Birliği başkanı Jorge Marichal Gonzalez sonbahar dönemi ve kış sezonunda ciddi iş yapan Kanaryalı otelcilerin Almanya'nın getirdiği seyahat uyarısı sebebiyle adeta felç durumda olduğunu dile getirdi. Bir taraftan virüsle mücadele edilirken bir taraftan da turizm hareketlerinin devam etmesi gerektiğini belirten Gonzalez İspanya'da artan test sayısı ve yeterli sayıda yoğun bakım yatağı olan sağlam sağlık sistemi gibi faktörlerin de seyahat uyarısı değerlendirilirken dikkate alınmasını talep ediyor. Gonzalez, " Yakında seyahat uyarılarıyla ilgili bir değişim olmazsa tüm turizm sektörü ölür" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha