Kadir Uğur: Üzgün gidiyorum...

24 Ağustos 2017, 11:24
Dünya turuna çıkan duayen turizmci Kadir Uğur, Kuşadası'ndan yelken açtı. Turizmden kopmadığını vurgulayan Uğur, "Sektörü kriz döneminde bırakıp gittiğim için üzgünüm. Fakat çalışmaya devam edeceğim. Gittiğim her limanda ülkemi tanıtacağım" dedi.

İşlerini oğlu Deniz Uğur'a devrederek dünya turuna çıkan duayen turizmci Kadir Uğur, 23 Ağustos 2017 Çarşamba günü Kuşadası Pine Bay Resort’tan yelken açtı. Kadir Uğur'u aralarında İstanbul Erkek Lisesi'nden sınıf arkadaşı olan eski başbakan Mesut Yılmaz'ında bulunduğu çok sayıda arkadaşı uğurladı.

"Gittiğim her limanda Türkiye'yi tanıtacağım"

Yaklaşık iki yıl sürecek tur sürecinde turizmden kopmayacağını anlatan Kadir Uğur, "Vazifem devam ediyor. Seyahatim sürecinde 20 tane yat kulübüne Türkiye'yi tanıtmayı hedefliyorum. 4 tanesi ile şimdiden randevulaştık" dedi. Yelkenlisine Türkiye'ye ait toplam 500 kilogram civarında hediyelik eşya aldığını anlatan Kadir Uğur, uğradığı destinasyonlardan edindiği izlenimleri ise raporlar halinde turizm basını aracılığıyla Türkiye'deki meslektaşlarına ileteceğini söyledi.

1 Mayıs 2019'da İstanbul'a dönecek

Toplam 62 ülkeyi gezecek olan Kadir Uğur, 1 Mayıs 2019'da İstanbul Büyükçekmece Marina'da turunu sonlandıracak. Dünya turunda yaşadıklarını ise yazar Halit Çelikbudak'ın editörlüğünde roman haline getirmeyi planlıyor.

"Motorsuz gemi gibi gidiyoruz"

Turizm gündemine dair açıklamalarda bulunan duayen turizmci, karamsar bir tablo çizdi... Dünya turuna üzüntü içinde çıktığını anlatan Kadir Uğur, "Bütün ümitlerimi kaybettim. Bu takımla, bu bakanlıkla bu işler çözülmez. Motorsuz bir gemi gibi gidiyoruz" dedi.

"Bakanlık bize cevap bile vermiyor"

Bakanlığın önerilere ve eleştirilere kapalı olduğunu ifade eden Kadir Uğur, "Yazıyorsunuz cevap bile vermiyorlar. Avrupa'daki tek tur operatörü kalmışım, beni dinlemezse kimi dinleyecekler" dedi.

"2018 de son dakika satışlarına kaldı"

2018 yılının da kaybedildiğini ileri süren Kadir Uğur, "Uçak planları yapıldı. Maalesef 2018 de son dakika satışlara kaldı" diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha