Kadir Uğur uyardı: Tüketici fırsatçıları cezalandıracak

Kadir Uğur uyardı: Tüketici fırsatçıları cezalandıracak
16 Şubat 2019, 21:27
Sezon öncesi artan iyimserliğin, sektördeki fırsatçı yaklaşımları artırdığını ifade eden Bentour CEO’su Kadir Uğur, “Günü fırsat bilip fiyatlarını yukarı çekenleri ve müşteriye verilen bonusları silmeye çalışanlar tüketici tarafından cezalandırılacaktır” dedi.

Otelcilerin artan iyimserlikten yararlanarak fiyatlarını artırdığını ve ön rezervasyonlardaki teşviklerden vaz geçmeye çalıştığını ileri süren Kadir Uğur, kriz yıllarının birçok açıdan öğretici olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Kriz aylarında kimin Türkiye turizmini koruduğunu, kimin uçakların yönlerini değiştirip Türkiye’ye turist göndermediklerini gördük. Hangi otellerin kaliteyi bozmamak için boş otelde bile zengin büfesini sergileyip, kimseye boyun eğmediğini ve çıtayı yüksek tuttuğunu beraber yaşadık.

“Fırsatçılar tüketici tarafından cezalandırılacak”

Bu yazdıklarımdan kimse gocunmasın. İyiler, anlaşmalarına, kalitelerine sadık kalanlar gene güzel bir turizm yaşamaya devam edecek, ama günü fırsat bilip fiyatlarını yukarı çekmeye, müşteriye verilen bonuslarını silmeye çalışanlar gene tüketici tarafından cezalandırılacaklar.

Şimdiye kadar bu böyle olmuş, bundan sonrada böyle olacak. Haysiyetli tüccar kazanacak diğerleri kayıp edecek.”

“Dolmayan tesisler ‘last minut’e kalır”

Yapılan anlaşmalara uymayan turizmcilerin minimumda kalmasını ümit ettiğini söyleyen Kadir Uğur, yükselen fiyatlarla dolmayan otellerin “last minut”e kalabileceği uyarısında bulundu.

Yorumlar
Kredisini odemeye calisan otelci
18 Şubat 2019, Pazartesi 08:11
Kisibasi turizm geliri yerlerde sürünürken ucuz turizm savunan bu kafaları asıl cezalandırmak lazim. Bir düşün yakasından artık Türk Turizminin Kadir Bey.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha