Kadir Uğur bu kez övdü…

Kadir Uğur bu kez övdü…
12 Ocak 2019, 00:29
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la bir araya gelen Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, “İlk defa turizmi anlatmaya ihtiyaç duymadığımız bir bakan ile yeni hedeflere yöneliyoruz” dedi.

Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, Utrecht’de düzenlenen Vakantiebeurs fuarında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la bir araya geldi. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakan Ersoy’un iş yaşamındaki başarılarına dikkat çeken Kadir Uğur, “Sahip olduğu tecrübe bakanlık görevinde altın değerindedir” dedi.

Meslek hayatında birçok turizm bakanı gördüğünü hatırlatan Kadir Uğur, “İlk defa turizmi anlatmaya ihtiyaç duymadığımız bir bakan ile yeni hedeflere yöneliyoruz” diye konuştu.

“Talep ve karlılık artıyor”

Bentour’un erken rezervasyon rakamlarına ilişkin de bilgi veren Deniz Uğur ise şunları söyledi: “Gecen seneye göre şimdiden yüzde 81’lik bir artış var. Bundaki en büyük etkenin ise Türkiye’ye olan talep artışı olduğunu görüyoruz. Türkiye’ye seyahat eden turist profillerin çeşitleniyor olması da bizleri ayrıca sevindiriyor. Ortalama paket fiyatlarında da geçtiğimiz yıla göre yüzde 15’lik bir artış var. Bu da seyahat acentalarının kazançlarına pozitif yönde yansıyor.”

.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha