Kaçak acenta ve rehber denetimlerinin sonuçları açıklandı

Kaçak acenta ve rehber denetimlerinin sonuçları açıklandı
09 Eylül 2019, 13:59
İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan İstanbul'da turizm polislerinin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan medya mensuplarıyla yaptığı toplantıda turizm polisinin çalışmalarından söz etti. Çalışkan, İstanbul'daki kaçak acenta ve kaçak rehber denetimlerine turizm polislerinin de katıldığını anlattı.

3 milyon liradan fazla ceza kesildi

Havalimanları, Tarihi Yarımada, Beyoğlu, Kadıköy, Üsküdar, Şişli ve Beşiktaş ilçelerinde kaçak rehber ve acenta denetimleri yapıldığını söyleyen Çalışkan, " Kaçak acentacılık faaliyetleriyle ilgili 2 bin 946 denetimde 2 milyon 696 bin 115 TL ceza kesildi. Kaçak rehberlikle ilgili 2 bin 756 denetim yapıldı ve 419 bin 634 TL ceza kesildi" dedi.

Günübirlik kiralık evlere 43 milyon lira ceza

Umuma açık işyeri denetimleri, ticari taksi denetimleri ve turistlere rahatsızlık veren hanutçu-dilenci denetimleri yapıldığını ve cezalar kesildiğini belirten Çalışkan, " Ayrıca İstanbul'da bir yıl yedi ay içerisinde günlük kiralık ev denetimlerini Turizm Şube Müdürlüğü'nün sekreteryalığında yapıldığını, denetimler sonucu 49 bin 81 kiralık eve 43 milyon 557 bin 911 lira ceza kesildiğini açıkladı.

Yorumlar
Turizmci
10 Eylül 2019, Salı 12:39
Hergün Ayasofya önünde kaçak hanutçu rehberlik yapanlarada ceza kesmenizi ve bu durumunun ortadan kaldırılmasını konusunda da çalışmalarınızı görmek isteriz...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha