Kaçağa haftanın her günü denetim!

Kaçağa haftanın her günü denetim!
16 Temmuz 2019, 09:09
Turizmcinin ekmeğine göz diken korsancılara göz açtırmak istemeyen Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsilciliği denetimlerini arttırdı.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, Sürmene’de kaçak denetim noktasında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Günebakış'tan Filiz Yıldırım'ın haberine göre Sürmene’de yapılan denetimlere katılan Ayvazoğlu, haftanın her günü denetim yaptıklarını söyledi. Ayvazoğlu, “Müdürlüğümüzce görevlendirilen 2 kişi, her gün belli destinasyon alanlarında denetim yapıyor. Kaçakları, denetimlerle birlikte önleyerek hem yasal anlamdaki yapılanmaların önü açılmış olacak hem de insanların yasal statü çerçevesinde hareket etmelerini sağlayacağız.” diye konuştu. Sadece kaçak turları değil; kaçak apartları, rezidansları, öğrenci evleri ve yurtları da denetlediklerini belirten Müdür Ayvazoğlu “Resmi anlamda hizmet yapanların haklarını koruma mücadelesini ortaya koymuş oluyoruz. Denetimleri arttırarak denetimsizliği ortadan kaldıracağız.” ifadelerine yer verdi.

Üçüncü denetmeni de isteyeceğiz

Trabzon İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB’ın kaçak turları denetleme işini ortaklaşa yürüttüğünü belirten Volkan Kantarcı ise “Kaçak turlara yönelik daha fazla denetim yapmamız gerekir. Bu hususlarda yine denetim gündeme geliyor. 2 denetmen arkadaşımız her gün denetimlere katılıyor. Sezon devam ederken üçüncüsünü de isteyeceğiz. Belediye ve kolluk kuvvetlerinin denetmen sayısını arttırıp kontrollerini arttırmaları gerek.” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha