Kaan Kavaloğlu: Bir yer dışında tüm pazarlardan artış bekliyoruz

Kaan Kavaloğlu: Bir yer dışında tüm pazarlardan artış bekliyoruz
21 Mart 2023, 21:45
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Geleneksel Mart Ayı Buluşması gerçekleştirildi.

AKTOB'un Geleneksel Mart Ayı Buluşması dün gerçekleştirildi. Toplantıda AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu 2023 yılına yönelik beklentilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kaan Kavaloğlu, Türkiye’nin turizmde iki ana pazarı Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle kayıp yaşanmasına rağmen 2022 yılını beklentileri karşılayan bir yıl olarak geçirildiğini söyledi.

Ukrayna dışında tüm pazarlardan artış bekliyoruz, çok iyi bir sezon yaşayacağımıza inanıyoruz

Uluslararası turizm fuarlarında yaptıkları görüşmeler sonucu 2023 yılında da özellikle Almanya ve İngiltere’den taleplerin yükselmesinin devam edeceğini ifade eden Kaan Kavaloğlu, dünyada herhangi bir risk ve kriz yaşanmaması halinde Türkiye’nin turizm sektöründe rakiplerini de geçebileceğini ve çok iyi bir sezon yaşayacağını söyledi. Kavaloğlu şöyle konuştu: 2023 yılında beklentimiz mevcut sorunlar dışında beklenmeyen bir kriz ortamı olmadığı takdirde Türkiye ve Antalya destinasyon talebinin Ukrayna dışında hemen hemen tüm pazarlardan artış olması yönündedir. Küresel turizm hareketlerinde de dünya turizmini endişelendiren faktörler, maliye artışı, tüketiciler üzerindeki enflasyon baskısı, jeopolitik gerilmeler olarak görülüyor. Türk turizmi için de aynı endişelerin yaşandığı söylenebilir." (Turizmdays)

Yorumlar
Ayhan
25 Mart 2023, Cumartesi 11:06
Olmadi mi Kaan ukrayna neden olmadi gönder uğur bıçakçı oğlunu halletsin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha