Kaan Kavaloğlu: AB iki yüzlü davranıyor!

Kaan Kavaloğlu: AB iki yüzlü davranıyor!
16 Mayıs 2020, 10:21
Limak Holding Turizm Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu turizm sektöründeki son durumla ilgili bilgiler paylaştı.

Limak Holding Turizm Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu ve Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Sözcü Gazetesi'den Saygı Öztürk'e açıklamalarda bulundu.

Pazarlamada ön plana çıkamadık

Türkiye'nin Covid-19 salgını ile mücadeleyi sağlık ve turizm açısından başarıyla yürüttüğünü belirten Kavaloğlu, “Ancak pazarlamada ön plana çıkamadık. Konuştuğumuz tur operatörleri de Avrupa Birliği'nin (AB) bir politikası olduğunu, turizm hareketinin AB ülkeleri içinde olmasını istediklerini belirtiyorlar” diye konuştu.

AB turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek?

İspanya, İtalya ve Fransa'ya baktığımızda turizm açısından zor dönemde. “Bu durumda AB, turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek anlamadım. AB ikiyüzlü politika sergiliyor” iddiasında bulunan Kavaloğlu, şöyle devam etti:

Rusya'da Türk operatörleri ne yapıp edip turist getirir

*Rusya'da Türk bayraklı tur operatörleri var. Onlar ülkemizde sağlığın ön plana çıkarıldığı bir turizm sezonuna hazır olduğumuzu bildikleri için ne yapar, ne eder turist getirir. Ülkeler arasındaki protokoller, uçak seferlerinin ne zaman başlayacağı önemli.

THY ilk uçuşlarını KKTC'ye başlatabilir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) salgından çok çabuk izole olduğunu da vurgulayan Kavaloğlu, şunları söyledi:

*KKTC'ye sadece Türkiye üzerinden uçuşlar yapılabiliyor. Bir de Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin izin verdiği bazı sınır kapılarından geçiş var.

*Sadece AB üyesi ülke vatandaşlarına zorluk çıkartmadan geçiş izni veriyorlar. İstedikleri zaman da kapıları kapatıyorlar. Türkiye elinden geleni yapıyor ama yeterli değil.

*KKTC'nin virüse karşı başarısı ve aldığı önlemlerin tüm dünyaya duyurulması gerekiyor. KKTC'ye çok büyük haksızlıklar yapılıyor. THY ilk uçuşlarını KKTC'ye başlatabilir.

Yorumlar
Kartal
18 Mayıs 2020, Pazartesi 10:21
Önce avrupadan türkiyenin tatil beldelerine direkt ucacak ucak sirketleri bulun istanbul aktarmali ucuslar ile turistler rezil oluyor sirf bu ucak rezilligi yüzünden bir cok insan italya,ispanya,yunanistan gibi ülkelere gidiyor.simdi diyeceksinizki bizde hersey dahil var arkadas uyanin artik hersey dahilin olmadigi ülke yok artik ispanya ve italya gibi ülkeler bile buna dahil arkadas misira bile direkt ucak var antalyaya istanbul aktarmali gülermisin aglarmisin ondan sonra bu ülkede turizm niye gelismiyor sen önce ulasim sorununu cöz.
G
16 Mayıs 2020, Cumartesi 09:58
Aynen öyle hatta gurbetçilerinde çocuklarini yaz okuluna gönderip....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha