Kârlılıkları artıran Extranetwork, otelcilerin büyük beğenisini topladı

Kârlılıkları artıran Extranetwork, otelcilerin büyük beğenisini topladı
28 Ekim 2022, 13:40
Turizm sektöründe deneyimli iş adamı Onur Yavuz ve dijital dönüşüm alanında uzman yazılımcı Burhan Yumak’ın Almanya’da hayata geçirdiği Extranetwork, otellerin online rezervasyonlarını ve dolayısı ile kârlılıklarını artırmalarını sağlıyor. 2020 yılında kurulan Extranetwork, otelcilerin büyük beğenisini gördü.

Onur Yavuz, otel işletmeciliği yapan Yavuz Ailesi’nin 3. kuşak temsilcisi ve deneyimli bir otelci. Şirketin diğer kurucu ortağı Burhan Yumak ise otomasyon ve entegrasyon ile keyif vermeyen süreç ve deneyimleri iyileştirmeye ve optimize etmeye 15 yılını adamış bir yazılımcı. Yavuz ve Yumak, ilk olarak 2014 yılında kurumsal seyahat planlama platformu olan Rezervasyon.com’u kurarak 7 ülkede hizmet veren bir konuma getirdi. Bu başarılı girişimin ardından yeni bir adım daha atan ikili, 2020 yılında da otellerin tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu ve operasyonel süreçlerde karşılaştıkları temel zorlukların neler olduğunu derinlemesine anlamasına olanak kılan Extranetwork’ü hayata geçirdi.

REZERVASYON VE KÂRLILIKLAR ARTTI

Almanya’da hayat bulan Extranetwork, müşterilerinin dijital varlıklarını tek bir platformdan yönetmesini sağlayan birbiri ile entegre bulut tabanlı çözümler sunuyor. Bazıları alanında rakipsiz çözümleri ile otellerin sahip oldukları kanallara daha fazla trafik çekmelerine, daha fazla online rezervasyon alarak gelir ve kârlılıklarını artırmalarına yardımcı oluyor.

6 MODÜLE SAHİP

Her online seyahat acentası için ayrı bir extranete bağlanma zorunluluğunu ortadan kaldırarak otellerin kendi dijital kimliklerini oluşturmasına ve geniş entegrasyon ağı ile bunu diğer kanallar ile kolayca paylaşmasına imkan tanıyan Extranetwork, oluşturulan otel kimliğini popüler seyahat acentalarına tesis bilgilerini, görselleri, oda fiyatlarını göndermek ya da dakikalar içinde sıfırdan profesyonel bir web sitesi yaratmak için kullanılabiliyor. Mobil uygulaması da bulunan bulut-tabanlı yazılıma ister masaüstü ister mobil cihazlardan her an her yerde ulaşılabiliyor. Extranetwork; içerik yöneticisi, kanal yönetim sistemi, teklif oluşturucu, web sitesi, rezervasyon motoru ve online ödeme altyapısı ile toplam 6 modüle sahip.

TEK KANAL YÖNETİM SİSTEMİ

Extranetwork’ün pazarda fark yaratan ürünlerinden olan kanal yönetim sistemi, çevrim içi ve çevrim dışı kanalları birlikte yönetilebilecek tek kanal yönetim sistemi. Üstelik IP-bazlı fiyatlandırma özelliği sayesinde farklı ülkeler için farklı oda fiyatları belirleme ve odaları maksimum kârlılıkla doldurma imkanı sağlıyor.

İPTAL ORANLARINI %70 DÜŞÜRDÜ

Extranetwork’ün en güçlü ürünlerinden bir diğeri ise kullanım kolaylığı ile kusursuz bir rezervasyon deneyimi sunan rezervasyon motoru. Misafirlerinizin oda ve konaklama seçeneklerine, seçili tarihlerdeki fiyat ve müsaitlik bilgilerine kolayca ulaşmasını sağlayan, aramadan ödeme aşamasına kadar kusursuz bir deneyim sunan rezervasyon motoru ile şirket, 2022 yılında konaklama tesislerinin iptal oranlarını %70 düşürdüğünü açıkladı. Online seyahat acenteleri üzerinden gerçekleşen online rezervasyonların %26.2'si iptal edilirken Extranetwork rezervasyon motoru ile gerçekleştirilen işlemlerde iptal oranı yalnızca %7.72.

“HARİKA GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ”

Extranetwork’e ilginin hızla arttığını söyleyen Onur Yavuz, şirketin ilk 2 yılında ürün geliştirmeye odaklandıklarını ifade etti. Yavuz “Her bir modülü geliştirmek ve iyileştirmek için harcadığımız binlerce saatin ve yaptığımız yatırımın, pazara çıktığımız andan itibaren karşılığını görmek çok güzel. Ürünü anlattığımız ve demo yaptığımız tüm turizm sektörü profesyonellerinden harika geri dönüşler alıyoruz” dedi.

“GÜVENSİZ ÖDEME YÖNTEMLERİNE SON DİYORUZ”

“Extranetwork en çok da pratikliği, yalınlığı ve kullanım kolaylığı ile otelcilerin dikkatini çekiyor” diyen Yavuz, “Her amaç için başka bir yazılım kullanmaya, öğrenmesi ve personele öğretmesi günler süren zor kullanıcı arayüzlerine, saatler süren manuel bilgi girişlerine, yarım bırakılan rezervasyonlara, güvensiz ödeme yöntemlerine son diyoruz. Biz kendimizi turizmde dijital çağın temsilcilerinden biri olarak konumlandırıyoruz” diye konuştu.

Extranetwork hakkında daha fazla bilgi edinmek ve çözümlerini ücretsiz denemek için www.extranetwork.com/tr ’yi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha